Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH vs TECHNIKUM NR 2 W CHOJNICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 25599)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH

📍 Chojnice | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 2917)

TECHNIKUM NR 2 W CHOJNICACH

📍 Chojnice | Zdawalność: 83,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 65 53,8% 🏆 Me: 55% · σ: 20,4% · Mo: 40% 353 1 12 18,6% Me: 17,5% · σ: 8,2% · Mo: 10% 1936 4
geografia poziom rozszerzony (M) 64 51,2% 🏆 Me: 51% · σ: 18,9% · Mo: 57% 567 1 19 30,6% Me: 28% · σ: 11,2% · Mo: 18% 1704 5
język angielski poziom podstawowy (M) 184 90,1% 🏆 Me: 95% · σ: 12,1% · Mo: 97% 518 1 85 66,7% Me: 77% · σ: 25,6% · Mo: 97% 2870 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 169 80,1% 🏆 Me: 85% · σ: 18,5% · Mo: 98% 497 1 52 56,1% Me: 55% · σ: 23,3% · Mo: 52% 2772 7
język angielski ustny (M) 184 91,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 366 4 85 77% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1971 8
język polski poziom podstawowy (M) 184 64,8% 🏆 Me: 63% · σ: 13,9% · Mo: 57% 871 2 85 51,8% Me: 53% · σ: 15,0% · Mo: 47% 2466 5
język polski ustny (M) 184 84,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 333 5 85 74,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1167 7
matematyka poziom podstawowy (M) 184 75,1% 🏆 Me: 80% · σ: 18,7% · Mo: 100% 455 1 85 52,1% Me: 56% · σ: 20,6% · Mo: 60% 1948 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 71 53,3% 🏆 Me: 54% · σ: 24,9% · Mo: 54% 250 1 6 29,3% Me: 26% · σ: 12,7% · Mo: 26% 998 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 83,5%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 2 W CHOJNICACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH TECHNIKUM NR 2 W CHOJNICACH Różnica
biologia 53,8% 18,6% 35,2 pkt proc.
język angielski 80,1% 56,1% 24,0 pkt proc.
matematyka 53,3% 29,3% 24,0 pkt proc.
język angielski 90,1% 66,7% 23,4 pkt proc.
matematyka 75,1% 52,1% 23,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 16,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 65 osób w szkole A i 12 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.