Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO W ŁOWICZU vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŁOWICZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 25573)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO W ŁOWICZU

📍 Łowicz | Zdawalność: 98,5%

SZKOŁA B (RSPO: 26826)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŁOWICZU

📍 Łowicz | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 54 47,1% Me: 47% · σ: 20,0% · Mo: 33% 581 3 35 64,2% 🏆 Me: 62% · σ: 15,4% · Mo: 62% 131 1
chemia poziom rozszerzony (M) 26 47,4% 🏆 Me: 46% · σ: 19,9% · Mo: 23% 319 2 47 41,5% Me: 35% · σ: 19,9% · Mo: 30% 467 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 15 42,9% Me: 42% · σ: 21,7% · Mo: 33% 385 2 5 79,8% 🏆 Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 68% 5 1
geografia poziom rozszerzony (M) 30 49,3% 🏆 Me: 49% · σ: 16,6% · Mo: 37% 626 2 51 40,2% Me: 40% · σ: 14,3% · Mo: 45% 1028 3
język angielski poziom podstawowy (M) 133 84,5% Me: 90% · σ: 15,8% · Mo: 97% 1012 3 145 88,7% 🏆 Me: 93% · σ: 12,6% · Mo: 97% 637 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 104 73,6% Me: 76% · σ: 19,2% · Mo: 72% 1001 3 138 78,5% 🏆 Me: 83% · σ: 18,1% · Mo: 83% 623 1
język angielski ustny (M) 133 75,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2230 6 145 85,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 985 2
język polski poziom podstawowy (M) 133 59,4% Me: 58% · σ: 14,4% · Mo: 48% 1459 3 145 65,8% 🏆 Me: 67% · σ: 13,9% · Mo: 73% 772 2
język polski poziom rozszerzony (M) 31 55,3% Me: 60% · σ: 19,5% · Mo: 66% 480 4 31 56,7% 🏆 Me: 57% · σ: 15,4% · Mo: 57% 440 3
język polski ustny (M) 133 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1108 2 145 78,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 742 1
matematyka poziom podstawowy (M) 133 75,0% Me: 78% · σ: 18,6% · Mo: 80% 463 3 145 83,5% 🏆 Me: 86% · σ: 13,4% · Mo: 96% 157 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 49 56,2% Me: 58% · σ: 21,6% · Mo: 52% 203 2 45 61,1% 🏆 Me: 64% · σ: 19,8% · Mo: 64% 117 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 7 73,7% Me: 74% · σ: 17,1% · Mo: 74% 65 2 27 78,7% 🏆 Me: 76% · σ: 12,0% · Mo: 72% 30 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŁOWICZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,5%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO W ŁOWICZU wypada lepiej w 2, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŁOWICZU w 11.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO W ŁOWICZU II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŁOWICZU Różnica
fizyka 42,9% 79,8% 36,9 pkt proc.
biologia 47,1% 64,2% 17,1 pkt proc.
język angielski 75,0% 85,4% 10,4 pkt proc.
geografia 49,3% 40,2% 9,0 pkt proc.
matematyka 75,0% 83,5% 8,6 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: historia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 36,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.