Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach XXXV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA PRUSA i CLV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATEREK POWSTANIA WARSZAWSKIEGO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 25407)

XXXV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA PRUSA

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 34 71,1% 🏆 Me: 76% · σ: 18,4% · Mo: 73% 44 10 45 63,2% Me: 62% · σ: 14,9% · Mo: 65% 145 26
chemia poziom rozszerzony (M) 34 71,9% 🏆 Me: 75% · σ: 13,7% · Mo: 72% 26 7 41 63,8% Me: 61% · σ: 15,0% · Mo: 53% 83 17
fizyka poziom rozszerzony (M) 22 60,2% Me: 60% · σ: 16,9% · Mo: 38% 137 31 28 71,3% 🏆 Me: 72,5% · σ: 15,7% · Mo: 70% 43 15
geografia poziom rozszerzony (M) 81 75,2% 🏆 Me: 77% · σ: 12,0% · Mo: 82% 54 21 52 66,3% Me: 69% · σ: 17,1% · Mo: 40% 174 46
historia poziom rozszerzony (M) 16 60,5% Me: 61,5% · σ: 19,5% · Mo: 55% 260 42 19 67,4% 🏆 Me: 68% · σ: 17,6% · Mo: 75% 126 29
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 52 84,7% Me: 85% · σ: 6,3% · Mo: 87% 58 21 95 84,9% 🏆 Me: 85% · σ: 6,8% · Mo: 83% 55 19
język angielski poziom podstawowy (M) 181 97,1% 🏆 Me: 98% · σ: 2,6% · Mo: 98% 27 14 168 96,0% Me: 97% · σ: 6,4% · Mo: 97% 74 28
język angielski poziom rozszerzony (M) 138 91,2% 🏆 Me: 93% · σ: 7,4% · Mo: 90% 52 25 86 87,5% Me: 92% · σ: 13,4% · Mo: 92% 160 58
język angielski ustny (M) 181 94,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 193 38 168 95,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 138 28
język hiszpański poziom rozszerzony (M) 6 41,3% 🏆 Me: 26,5% · σ: 34,3% · Mo: -% 50 19 8 31,8% Me: 26,5% · σ: 17,4% · Mo: 20% 65 26
język niemiecki poziom podstawowy (M) 5 88,4% Me: 90% · σ: 7,9% · Mo: -% 44 20 16 92,6% 🏆 Me: 94% · σ: 7,6% · Mo: 100% 26 9
język niemiecki ustny (M) 5 93,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 16 2 16 92,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 19 3
język polski poziom podstawowy (M) 196 79,9% Me: 82% · σ: 10,4% · Mo: 78% 26 16 186 82,8% 🏆 Me: 83% · σ: 8,6% · Mo: 85% 8 7
język polski poziom rozszerzony (M) 44 76,3% 🏆 Me: 80% · σ: 17,2% · Mo: 71% 49 15 37 64,5% Me: 66% · σ: 17,3% · Mo: 63% 227 53
język polski ustny (M) 196 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1769 112 186 85,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 303 19
matematyka poziom podstawowy (M) 196 87,3% Me: 90% · σ: 11,4% · Mo: 98% 88 30 186 90,7% 🏆 Me: 94% · σ: 10,2% · Mo: 96% 44 21
matematyka poziom rozszerzony (M) 98 60,9% Me: 62% · σ: 19,1% · Mo: 52% 122 34 123 69,3% 🏆 Me: 72% · σ: 17,0% · Mo: 84% 51 18
matematyka zestaw zadań w języku angielskim (M) 30 51,1% Me: 52% · σ: 13,5% · Mo: 60% 19 7 53 62,9% 🏆 Me: 60% · σ: 15,5% · Mo: 52% 12 5
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 22 67,4% Me: 70% · σ: 14,1% · Mo: 70% 126 33 20 79,7% 🏆 Me: 86% · σ: 16,4% · Mo: 86% 25 9

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 19 porównywalnych przedmiotów, XXXV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA PRUSA wypada lepiej w 8, a CLV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATEREK POWSTANIA WARSZAWSKIEGO w 11.

Największe różnice

Przedmiot XXXV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA PRUSA CLV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATEREK POWSTANIA WARSZAWSKIEGO Różnica
język polski 69,3% 85,2% 15,9 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 67,4% 79,7% 12,3 pkt proc.
matematyka zestaw zadań w języku angielskim (M) 51,1% 62,9% 11,9 pkt proc.
język polski 76,3% 64,5% 11,7 pkt proc.
fizyka 60,2% 71,3% 11,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 15,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 196 osób w szkole A i 186 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.