Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — XXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA czy MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE EDUKACJA I SPORT? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Łódź | Zdawalność: 90,4%
📍 Łódź | Zdawalność: 78%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 24 | 29,6% Me: 23% · σ: 17,8% · Mo: 18% | 1270 | 30 | 9 | 19,9% Me: 15% · σ: 13,0% · Mo: 15% | 1845 | 46 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 15 | 44,9% Me: 40% · σ: 13,6% · Mo: 33% | 808 | 25 | 13 | 23,8% Me: 23% · σ: 8,7% · Mo: 22% | 2362 | 59 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 109 | 74,7% Me: 83% · σ: 22,8% · Mo: 98% | 1969 | 52 | 35 | 65,1% Me: 75% · σ: 25,6% · Mo: 48% | 3040 | 72 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 84 | 59,8% Me: 64% · σ: 26,0% · Mo: 77% | 2391 | 59 | 30 | 48,5% Me: 50,5% · σ: 22,4% · Mo: 22% | 3452 | 77 |
| język angielski ustny (M) | 110 | 76,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2083 | 51 | 35 | 63,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3665 | 82 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 116 | 59,3% Me: 62% · σ: 17,5% · Mo: 65% | 1473 | 38 | 50 | 41,1% Me: 42,5% · σ: 17,2% · Mo: 38% | 3725 | 80 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 24 | 30,8% Me: 26% · σ: 25,9% · Mo: 3% | 1507 | 40 | 10 | 22,6% Me: 13% · σ: 22,8% · Mo: 3% | 1812 | 46 |
| język polski ustny (M) | 116 | 71,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1566 | 28 | 50 | 59,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3036 | 62 |
| język rosyjski poziom podstawowy (M) | 6 | 90% Me: 93% · σ: 7,4% · Mo: 93% | 20 | 1 | 11 | 88,5% Me: 93% · σ: 16,3% · Mo: 97% | 22 | 2 |
| język rosyjski poziom rozszerzony (M) | 9 | 95% Me: 97% · σ: 4,9% · Mo: 97% | 14 | 1 | 14 | 93,8% Me: 96% · σ: 5,7% · Mo: 97% | 27 | 2 |
| język rosyjski ustny (M) | 6 | 100% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1 | 1 | 11 | 97,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 24 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 116 | 55,7% Me: 54% · σ: 22,6% · Mo: 48% | 1617 | 35 | 50 | 47% Me: 50% · σ: 19,1% · Mo: 58% | 2426 | 53 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
XXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA ma wyższą zdawalność ogólną (90,4% vs 78%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, XXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA wypada lepiej w 12, a MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE EDUKACJA I SPORT w 0.
| Przedmiot | XXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA | MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE EDUKACJA I SPORT | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 44,9% | 23,8% | 21,1 pkt proc. |
| język polski | 59,3% | 41,1% | 18,2 pkt proc. |
| język angielski | 76,2% | 63,1% | 13,1 pkt proc. |
| język polski | 71,0% | 59,2% | 11,8 pkt proc. |
| język angielski | 59,8% | 48,5% | 11,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 13 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.