Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Tomaszów Mazowiecki | Zdawalność: 100%
📍 Tomaszów Mazowiecki | Zdawalność: 98,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 41 | 59,3% Me: 60% · σ: 18,5% · Mo: 45% | 218 | 2 | 32 | 60,1% Me: 63% · σ: 17,5% · Mo: 75% | 204 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 43 | 46,4% Me: 40% · σ: 25,0% · Mo: 35% | 351 | 2 | 27 | 65,1% Me: 65% · σ: 16,4% · Mo: 50% | 68 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 62% Me: 56,5% · σ: 24,7% · Mo: 33% | 104 | 1 | 32 | 45,2% Me: 38% · σ: 23,3% · Mo: 22% | 346 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 40 | 61,4% Me: 62,5% · σ: 16,4% · Mo: 73% | 259 | 1 | 109 | 54,5% Me: 53% · σ: 17,9% · Mo: 62% | 455 | 2 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 7 | 83,6% Me: 88% · σ: 10,3% · Mo: 70% | 74 | 1 | 9 | 81,3% Me: 85% · σ: 7,5% · Mo: 68% | 135 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 150 | 87,7% Me: 95% · σ: 16,7% · Mo: 95% | 734 | 2 | 226 | 88,2% Me: 93% · σ: 12,8% · Mo: 97% | 687 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 126 | 78,8% Me: 85% · σ: 17,9% · Mo: 87% | 594 | 2 | 194 | 75,9% Me: 82% · σ: 18,8% · Mo: 92% | 796 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 150 | 91,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 408 | 3 | 226 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 264 | 2 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 6 | 76,8% Me: 74,5% · σ: 11,6% · Mo: 72% | 66 | 2 | 7 | 88,7% Me: 93% · σ: 11,1% · Mo: 85% | 39 | 1 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 5 | 49% Me: 48% · σ: 16,8% · Mo: 48% | 116 | 2 | 29 | 60,3% Me: 60% · σ: 16,1% · Mo: 72% | 88 | 1 |
| język niemiecki ustny (M) | 6 | 81,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 47 | 2 | 7 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 33 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 156 | 70,9% Me: 72% · σ: 12,9% · Mo: 72% | 352 | 1 | 233 | 70,5% Me: 72% · σ: 14,2% · Mo: 78% | 391 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 33 | 68,8% Me: 66% · σ: 15,4% · Mo: 66% | 150 | 1 | 40 | 59,2% Me: 63% · σ: 22,4% · Mo: 71% | 354 | 2 |
| język polski ustny (M) | 156 | 75,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1042 | 4 | 233 | 91,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 60 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 156 | 77,4% Me: 82% · σ: 17,0% · Mo: 98% | 364 | 1 | 233 | 72,5% Me: 76% · σ: 19,7% · Mo: 88% | 575 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 84 | 39,5% Me: 35% · σ: 24,1% · Mo: 26% | 642 | 2 | 102 | 42,9% Me: 44% · σ: 25,7% · Mo: 60% | 535 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 11 | 52,8% Me: 48% · σ: 25,0% · Mo: -% | 330 | 2 | 28 | 55,9% Me: 59% · σ: 24,1% · Mo: 18% | 295 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,7%).
Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO wypada lepiej w 7, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM w 10.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 46,4% | 65,1% | 18,7 pkt proc. |
| fizyka | 62% | 45,2% | 16,8 pkt proc. |
| język polski | 75,7% | 91,5% | 15,8 pkt proc. |
| język niemiecki | 76,8% | 88,7% | 11,9 pkt proc. |
| język niemiecki | 49% | 60,3% | 11,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 18,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 27 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.