Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM LOTNICZE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH vs TECHNIKUM NR 4 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W KATOWICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 25379)

TECHNIKUM LOTNICZE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH

📍 Katowice | Zdawalność: 97,6%

SZKOŁA B (RSPO: 28555)

TECHNIKUM NR 4 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W KATOWICACH

📍 Katowice | Zdawalność: 92,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 20 37,8% 🏆 Me: 37% · σ: 10,5% · Mo: 28% 1175 15 10 29,9% Me: 27,5% · σ: 12,8% · Mo: 25% 1761 18
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 10 62,2% Me: 65% · σ: 18,4% · Mo: 65% 415 8 8 69,4% 🏆 Me: 76,5% · σ: 19,6% · Mo: 90% 347 6
język angielski poziom podstawowy (M) 41 90,8% 🏆 Me: 92% · σ: 9,7% · Mo: 100% 454 8 124 82,9% Me: 88% · σ: 15,6% · Mo: 97% 1158 18
język angielski poziom rozszerzony (M) 28 77,9% 🏆 Me: 82,5% · σ: 17,7% · Mo: 58% 659 10 69 75,7% Me: 75% · σ: 16,8% · Mo: 90% 808 14
język angielski ustny (M) 41 94,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 204 6 124 84,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1114 19
język angielski ustny poziom dwujęzyczny (M) 7 99% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 6 1 8 90,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 65 3
język polski poziom podstawowy (M) 41 60,5% 🏆 Me: 62% · σ: 13,1% · Mo: 55% 1325 17 125 56,4% Me: 58% · σ: 16,3% · Mo: 62% 1873 21
język polski ustny (M) 41 74,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1150 12 125 52,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3781 39
matematyka poziom podstawowy (M) 41 62,1% 🏆 Me: 58% · σ: 19,7% · Mo: 44% 1161 12 125 59,4% Me: 58% · σ: 18,3% · Mo: 48% 1332 14
matematyka poziom rozszerzony (M) 5 48,4% 🏆 Me: 56% · σ: 17,7% · Mo: -% 370 6 44 10,1% Me: 6% · σ: 11,5% · Mo: 0% 1979 23

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM LOTNICZE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (97,6% vs 92,8%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM LOTNICZE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 4 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W KATOWICACH w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM LOTNICZE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH TECHNIKUM NR 4 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W KATOWICACH Różnica
matematyka 48,4% 10,1% 38,3 pkt proc.
język polski 74,6% 52,0% 22,6 pkt proc.
język angielski 94,3% 84,3% 9,9 pkt proc.
język angielski 99% 90,9% 8,1 pkt proc.
język angielski 90,8% 82,9% 7,9 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 44 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.