Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM LOTNICZE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH vs TECHNIKUM NR 2. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 25379)

TECHNIKUM LOTNICZE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH

📍 Katowice | Zdawalność: 97,6%

SZKOŁA B (RSPO: 23603)

TECHNIKUM NR 2

📍 Katowice | Zdawalność: 86,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 20 37,8% Me: 37% · σ: 10,5% · Mo: 28% 1175 15 38 38,5% 🏆 Me: 35% · σ: 15,7% · Mo: 32% 1132 14
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 10 62,2% 🏆 Me: 65% · σ: 18,4% · Mo: 65% 415 8 11 59,8% Me: 68% · σ: 18,2% · Mo: -% 428 9
język angielski poziom podstawowy (M) 41 90,8% 🏆 Me: 92% · σ: 9,7% · Mo: 100% 454 8 61 82,1% Me: 88% · σ: 16,4% · Mo: 95% 1228 20
język angielski poziom rozszerzony (M) 28 77,9% 🏆 Me: 82,5% · σ: 17,7% · Mo: 58% 659 10 35 66,3% Me: 68% · σ: 18,6% · Mo: 60% 1718 20
język angielski ustny (M) 41 94,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 204 6 61 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1680 25
język polski poziom podstawowy (M) 41 60,5% Me: 62% · σ: 13,1% · Mo: 55% 1325 17 61 71,8% 🏆 Me: 73% · σ: 13,6% · Mo: 73% 291 6
język polski ustny (M) 41 74,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1150 12 61 65,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2262 24
matematyka poziom podstawowy (M) 41 62,1% 🏆 Me: 58% · σ: 19,7% · Mo: 44% 1161 12 61 51,5% Me: 52% · σ: 20,4% · Mo: 22% 2017 23
matematyka poziom rozszerzony (M) 5 48,4% 🏆 Me: 56% · σ: 17,7% · Mo: -% 370 6 5 13,2% Me: 4% · σ: 14,0% · Mo: -% 1796 21

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM LOTNICZE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (97,6% vs 86,9%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM LOTNICZE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 2 w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM LOTNICZE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH TECHNIKUM NR 2 Różnica
matematyka 48,4% 13,2% 35,2 pkt proc.
język angielski 94,3% 79,4% 14,9 pkt proc.
język angielski 77,9% 66,3% 11,6 pkt proc.
język polski 60,5% 71,8% 11,3 pkt proc.
matematyka 62,1% 51,5% 10,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 5 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.