Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W WARSZAWIE czy LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO"? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 25 | 68,9% Me: 68% · σ: 9,4% · Mo: 58% | 64 | 15 | 33 | 70% Me: 72% · σ: 14,3% · Mo: 65% | 54 | 13 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 22 | 57,1% Me: 53% · σ: 18,2% · Mo: 53% | 157 | 27 | 29 | 66,1% Me: 73% · σ: 17,5% · Mo: 75% | 63 | 12 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 28 | 71,7% Me: 77,5% · σ: 18,5% · Mo: 85% | 40 | 14 | 34 | 72,6% Me: 77% · σ: 16,1% · Mo: 80% | 34 | 11 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 27 | 85,0% Me: 85% · σ: 9,8% · Mo: 82% | 7 | 3 | 32 | 78,5% Me: 82% · σ: 13,4% · Mo: 82% | 32 | 14 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 39 | 79,8% Me: 83% · σ: 14,7% · Mo: 98% | 27 | 8 | 22 | 81,0% Me: 84,5% · σ: 18,1% · Mo: 100% | 20 | 5 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 6 | 77,7% Me: 78,5% · σ: 12,4% · Mo: -% | 4 | 1 | 11 | 71,7% Me: 73% · σ: 20,0% · Mo: 88% | 11 | 2 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 7 | 87,1% Me: 85% · σ: 4,5% · Mo: 85% | 22 | 10 | 25 | 86,5% Me: 88% · σ: 6,8% · Mo: 82% | 29 | 12 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 133 | 97,1% Me: 98% · σ: 2,9% · Mo: 98% | 26 | 13 | 137 | 97,1% Me: 98% · σ: 3,3% · Mo: 100% | 21 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 133 | 93,0% Me: 95% · σ: 7,7% · Mo: 98% | 18 | 12 | 123 | 93,4% Me: 97% · σ: 7,7% · Mo: 98% | 14 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 133 | 95,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 132 | 26 | 137 | 96,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 86 | 15 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 149 | 80,8% Me: 82% · σ: 11,1% · Mo: 85% | 16 | 11 | 149 | 83,1% Me: 85% · σ: 9,4% · Mo: 88% | 7 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 55 | 71,3% Me: 77% · σ: 20,1% · Mo: 77% | 104 | 29 | 39 | 84,8% Me: 91% · σ: 16,1% · Mo: 100% | 11 | 4 |
| język polski ustny (M) | 149 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 222 | 12 | 149 | 73,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1235 | 77 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 149 | 91,5% Me: 94% · σ: 8,5% · Mo: 100% | 34 | 17 | 149 | 89,9% Me: 94% · σ: 12,1% · Mo: 98% | 52 | 24 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 72 | 69,3% Me: 69% · σ: 17,5% · Mo: 68% | 50 | 17 | 89 | 76,8% Me: 80% · σ: 18,3% · Mo: 76% | 8 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 29 | 82,1% Me: 80% · σ: 10,0% · Mo: 80% | 12 | 4 | 15 | 81,1% Me: 82% · σ: 10,0% · Mo: 84% | 18 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W WARSZAWIE wypada lepiej w 6, a LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO" w 9, przy 1 remisach.
| Przedmiot | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W WARSZAWIE | LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO" | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 71,3% | 84,8% | 13,5 pkt proc. |
| język polski | 86,4% | 73,9% | 12,6 pkt proc. |
| chemia | 57,1% | 66,1% | 9,0 pkt proc. |
| matematyka | 69,3% | 76,8% | 7,5 pkt proc. |
| geografia | 85,0% | 78,5% | 6,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 13,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 55 osób w szkole A i 39 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.