Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PŁOŃSKU czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE DLA DOROSŁYCH W PŁOŃSKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 28 | 33,6% Me: 31% · σ: 17,2% · Mo: 18% | 1450 | 2 | 25 | 12,4% Me: 10% · σ: 10,8% · Mo: 7% | 2965 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 6 | 57,7% Me: 66,5% · σ: 24,5% · Mo: -% | 329 | 2 | 5 | 20,2% Me: 2% · σ: 25,8% · Mo: 2% | 1182 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 121 | 71,6% Me: 82,5% · σ: 26,9% · Mo: 95% | 2314 | 2 | 34 | 52,8% Me: 62,5% · σ: 29,4% · Mo: 73% | 4022 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 121 | 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1679 | 2 | 34 | 53,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4206 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 122 | 59,6% Me: 60% · σ: 14,6% · Mo: 47% | 1435 | 3 | 37 | 28,8% Me: 22% · σ: 22,3% · Mo: 8% | 4368 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 22 | 59,1% Me: 64,5% · σ: 24,3% · Mo: 34% | 357 | 2 | 6 | 14,3% Me: 0% · σ: 32,1% · Mo: 0% | 2031 | 4 |
| język polski ustny (M) | 122 | 83,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 393 | 2 | 36 | 50,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3922 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 122 | 66,6% Me: 64% · σ: 20,7% · Mo: 56% | 902 | 2 | 37 | 42,3% Me: 34% · σ: 27,6% · Mo: 10% | 2959 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PŁOŃSKU ma wyższą zdawalność ogólną (95,9% vs 41,7%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PŁOŃSKU wypada lepiej w 8, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE DLA DOROSŁYCH W PŁOŃSKU w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PŁOŃSKU | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE DLA DOROSŁYCH W PŁOŃSKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 59,1% | 14,3% | 44,8 pkt proc. |
| historia | 57,7% | 20,2% | 37,5 pkt proc. |
| język polski | 83,6% | 50,4% | 33,2 pkt proc. |
| język polski | 59,6% | 28,8% | 30,8 pkt proc. |
| język angielski | 79,4% | 53,7% | 25,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 54,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 44,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 22 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.