Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W PŁOŃSKU czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE DLA DOROSŁYCH W PŁOŃSKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Płońsk | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 65 | 48,6% Me: 48% · σ: 15,4% · Mo: 43% | 648 | 1 | 25 | 12,4% Me: 10% · σ: 10,8% · Mo: 7% | 2965 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 14 | 64,4% Me: 69,5% · σ: 16,7% · Mo: 73% | 168 | 1 | 5 | 20,2% Me: 2% · σ: 25,8% · Mo: 2% | 1182 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 185 | 86,1% Me: 93% · σ: 16,0% · Mo: 98% | 867 | 1 | 34 | 52,8% Me: 62,5% · σ: 29,4% · Mo: 73% | 4022 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 185 | 83,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1250 | 1 | 34 | 53,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4206 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 186 | 71,2% Me: 72% · σ: 12,2% · Mo: 63% | 317 | 1 | 37 | 28,8% Me: 22% · σ: 22,3% · Mo: 8% | 4368 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 67 | 70,5% Me: 71% · σ: 18,1% · Mo: 66% | 116 | 1 | 6 | 14,3% Me: 0% · σ: 32,1% · Mo: 0% | 2031 | 4 |
| język polski ustny (M) | 186 | 84,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 370 | 1 | 36 | 50,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3922 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 186 | 76% Me: 76% · σ: 17,3% · Mo: 96% | 418 | 1 | 37 | 42,3% Me: 34% · σ: 27,6% · Mo: 10% | 2959 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W PŁOŃSKU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 41,7%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W PŁOŃSKU wypada lepiej w 8, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE DLA DOROSŁYCH W PŁOŃSKU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W PŁOŃSKU | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE DLA DOROSŁYCH W PŁOŃSKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 70,5% | 14,3% | 56,2 pkt proc. |
| historia | 64,4% | 20,2% | 44,2 pkt proc. |
| język polski | 71,2% | 28,8% | 42,5 pkt proc. |
| geografia | 48,6% | 12,4% | 36,2 pkt proc. |
| język polski | 84,1% | 50,4% | 33,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 58,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 56,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 67 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.