Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W PŁOŃSKU vs TECHNIKUM NR 2 W PŁOŃSKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Płońsk | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 185 | 86,1% Me: 93% · σ: 16,0% · Mo: 98% | 867 | 1 | 64 | 69,9% Me: 74% · σ: 22,5% · Mo: 92% | 2502 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 140 | 66,9% Me: 68% · σ: 21,9% · Mo: 95% | 1651 | 2 | 41 | 52,3% Me: 53% · σ: 22,7% · Mo: 27% | 3161 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 185 | 83,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1250 | 1 | 64 | 72,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2511 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 186 | 71,2% Me: 72% · σ: 12,2% · Mo: 63% | 317 | 1 | 64 | 50,7% Me: 50% · σ: 12,9% · Mo: 48% | 2604 | 4 |
| język polski ustny (M) | 186 | 84,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 370 | 1 | 64 | 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1601 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 186 | 76% Me: 76% · σ: 17,3% · Mo: 96% | 418 | 1 | 64 | 56,1% Me: 54% · σ: 18,6% · Mo: 44% | 1590 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 75 | 46,1% Me: 46% · σ: 21,7% · Mo: 34% | 437 | 2 | 16 | 18% Me: 10% · σ: 17,4% · Mo: 0% | 1478 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W PŁOŃSKU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,2%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W PŁOŃSKU wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 2 W PŁOŃSKU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W PŁOŃSKU | TECHNIKUM NR 2 W PŁOŃSKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 46,1% | 18% | 28,1 pkt proc. |
| język polski | 71,2% | 50,7% | 20,5 pkt proc. |
| matematyka | 76% | 56,1% | 19,9 pkt proc. |
| język angielski | 86,1% | 69,9% | 16,1 pkt proc. |
| język angielski | 66,9% | 52,3% | 14,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 75 osób w szkole A i 16 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.