Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W OPATOWIE czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTOSZA GŁOWACKIEGO W OPATOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Opatów | Zdawalność: 92,9%
📍 Opatów | Zdawalność: 97,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 5 | 67,4% Me: 65% · σ: 7,5% · Mo: -% | 82 | 1 | 44 | 58,2% Me: 57,5% · σ: 17,6% · Mo: 57% | 247 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 14 | 73,7% Me: 72% · σ: 9,3% · Mo: 70% | 2088 | 4 | 140 | 81,9% Me: 87,5% · σ: 16,6% · Mo: 95% | 1252 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 14 | 67,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3176 | 4 | 140 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1197 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 14 | 47,2% Me: 51% · σ: 20,5% · Mo: 67% | 3085 | 5 | 141 | 57,4% Me: 57% · σ: 17,7% · Mo: 57% | 1720 | 1 |
| język polski ustny (M) | 14 | 62,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2649 | 5 | 141 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 263 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 14 | 82,9% Me: 89% · σ: 14,1% · Mo: 96% | 176 | 1 | 141 | 67,9% Me: 68% · σ: 20,5% · Mo: 64% | 839 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTOSZA GŁOWACKIEGO W OPATOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (97,2% vs 92,9%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W OPATOWIE wypada lepiej w 2, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTOSZA GŁOWACKIEGO W OPATOWIE w 4.
| Przedmiot | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W OPATOWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTOSZA GŁOWACKIEGO W OPATOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 62,1% | 85,7% | 23,6 pkt proc. |
| język angielski | 67,7% | 83,5% | 15,8 pkt proc. |
| matematyka | 82,9% | 67,9% | 15,0 pkt proc. |
| język polski | 47,2% | 57,4% | 10,2 pkt proc. |
| biologia | 67,4% | 58,2% | 9,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 23,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 141 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.