Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W OPATOWIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Opatów | Zdawalność: 92,9%
📍 Opatów | Zdawalność: 94%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 14 | 73,7% Me: 72% · σ: 9,3% · Mo: 70% | 2088 | 4 | 50 | 73,1% Me: 82,5% · σ: 23,0% · Mo: 87% | 2162 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 14 | 67,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3176 | 4 | 50 | 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2927 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 14 | 47,2% Me: 51% · σ: 20,5% · Mo: 67% | 3085 | 5 | 50 | 48,9% Me: 47% · σ: 19,3% · Mo: 32% | 2860 | 4 |
| język polski ustny (M) | 14 | 62,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2649 | 5 | 50 | 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1475 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 14 | 82,9% Me: 89% · σ: 14,1% · Mo: 96% | 176 | 1 | 50 | 67% Me: 68% · σ: 18,4% · Mo: 64% | 882 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (94% vs 92,9%).
Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W OPATOWIE wypada lepiej w 2, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE w 3.
| Przedmiot | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W OPATOWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 82,9% | 67% | 15,9 pkt proc. |
| język polski | 62,1% | 71,6% | 9,5 pkt proc. |
| język angielski | 67,7% | 69,6% | 1,8 pkt proc. |
| język polski | 47,2% | 48,9% | 1,7 pkt proc. |
| język angielski | 73,7% | 73,1% | 0,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 50 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.