Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO vs TECHNIKUM NR 3. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Grudziądz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 52 | 55,3% Me: 55% · σ: 20,4% · Mo: 48% | 309 | 1 | 7 | 36,7% Me: 33% · σ: 14,4% · Mo: -% | 966 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 40 | 38,3% Me: 31,5% · σ: 24,7% · Mo: 15% | 562 | 1 | 5 | 29,6% Me: 28% · σ: 13,3% · Mo: -% | 784 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 27 | 53,3% Me: 52% · σ: 28,4% · Mo: 28% | 230 | 2 | 17 | 21,9% Me: 15% · σ: 14,5% · Mo: 8% | 695 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 28 | 55% Me: 49,5% · σ: 20,7% · Mo: 40% | 441 | 1 | 11 | 31,5% Me: 30% · σ: 15,2% · Mo: 23% | 1625 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 14 | 57,3% Me: 59% · σ: 19,9% · Mo: 53% | 338 | 2 | 6 | 34,7% Me: 33% · σ: 9,1% · Mo: 33% | 950 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 131 | 91,8% Me: 95% · σ: 11,0% · Mo: 97% | 366 | 1 | 138 | 76,3% Me: 85% · σ: 21,8% · Mo: 95% | 1794 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 117 | 82,8% Me: 88% · σ: 17,5% · Mo: 97% | 337 | 1 | 106 | 65,1% Me: 73% · σ: 24,3% · Mo: 85% | 1841 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 131 | 93,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 246 | 2 | 138 | 71,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2732 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 131 | 66,0% Me: 67% · σ: 11,2% · Mo: 60% | 756 | 1 | 138 | 46,6% Me: 47% · σ: 10,9% · Mo: 47% | 3166 | 9 |
| język polski ustny (M) | 131 | 81,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 495 | 1 | 138 | 60,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2813 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 131 | 77,3% Me: 80% · σ: 18,6% · Mo: 98% | 368 | 1 | 138 | 62,0% Me: 65% · σ: 20,7% · Mo: 68% | 1173 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 62 | 47,8% Me: 47% · σ: 26,8% · Mo: 20% | 385 | 1 | 63 | 17,7% Me: 12% · σ: 17,3% · Mo: 0% | 1506 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 91,3%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO wypada lepiej w 12, a TECHNIKUM NR 3 w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO | TECHNIKUM NR 3 | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 53,3% | 21,9% | 31,4 pkt proc. |
| matematyka | 47,8% | 17,7% | 30,1 pkt proc. |
| geografia | 55% | 31,5% | 23,5 pkt proc. |
| historia | 57,3% | 34,7% | 22,6 pkt proc. |
| język angielski | 93,8% | 71,1% | 22,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 27 osób w szkole A i 17 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.