Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO i IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Grudziądz | Zdawalność: 100%
📍 Grudziądz | Zdawalność: 96,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 68 | 39,6% Me: 37% · σ: 15,9% · Mo: 30% | 842 | 2 | 68 | 22,2% Me: 20% · σ: 11,1% · Mo: 20% | 1697 | 6 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 22 | 27,3% Me: 27,5% · σ: 18,9% · Mo: 28% | 830 | 3 | 20 | 19,4% Me: 11,5% · σ: 18,1% · Mo: 5% | 1031 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 33 | 44,8% Me: 45% · σ: 17,0% · Mo: 32% | 815 | 2 | 34 | 29,1% Me: 28% · σ: 12,4% · Mo: 15% | 1821 | 6 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 65,9% Me: 58% · σ: 20,3% · Mo: 95% | 148 | 1 | 5 | 56,2% Me: 60% · σ: 22,1% · Mo: -% | 368 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 137 | 90,9% Me: 95% · σ: 9,7% · Mo: 95% | 444 | 2 | 132 | 79,8% Me: 85% · σ: 19,0% · Mo: 95% | 1444 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 118 | 80,0% Me: 85% · σ: 16,6% · Mo: 93% | 503 | 2 | 109 | 66,3% Me: 65% · σ: 21,1% · Mo: 50% | 1714 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 136 | 87,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 785 | 3 | 131 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1560 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 136 | 62,7% Me: 62,5% · σ: 13,5% · Mo: 63% | 1097 | 2 | 133 | 58,0% Me: 58% · σ: 11,3% · Mo: 60% | 1643 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 39 | 57,3% Me: 60% · σ: 19,8% · Mo: 60% | 427 | 2 | 29 | 45,8% Me: 43% · σ: 19,6% · Mo: 40% | 873 | 3 |
| język polski ustny (M) | 136 | 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 587 | 3 | 133 | 69,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1725 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 136 | 73,2% Me: 74% · σ: 17,2% · Mo: 70% | 543 | 2 | 133 | 54,2% Me: 52% · σ: 17,2% · Mo: 68% | 1741 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 55 | 34,4% Me: 36% · σ: 23,7% · Mo: 10% | 805 | 2 | 15 | 21,3% Me: 16% · σ: 20,1% · Mo: 4% | 1316 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 12 | 55,8% Me: 60% · σ: 25,0% · Mo: 52% | 296 | 2 | 10 | 40,8% Me: 37% · σ: 14,6% · Mo: -% | 544 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,2%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO wypada lepiej w 13, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 73,2% | 54,2% | 18,9 pkt proc. |
| biologia | 39,6% | 22,2% | 17,4 pkt proc. |
| geografia | 44,8% | 29,1% | 15,7 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 55,8% | 40,8% | 15,0 pkt proc. |
| język angielski | 80,0% | 66,3% | 13,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 136 osób w szkole A i 133 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.