Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W ZDUŃSKIEJ WOLI czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZDUŃSKIEJ WOLI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 24813)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W ZDUŃSKIEJ WOLI

📍 Zduńska Wola | Zdawalność: 95,6%

SZKOŁA B (RSPO: 24381)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZDUŃSKIEJ WOLI

📍 Zduńska Wola | Zdawalność: 97,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 84 43,5% 🏆 Me: 41% · σ: 22,1% · Mo: 23% 707 1 29 34,9% Me: 33% · σ: 17,6% · Mo: 18% 1033 2
chemia poziom rozszerzony (M) 68 27,2% 🏆 Me: 18% · σ: 21,8% · Mo: 12% 836 1 23 25,7% Me: 22% · σ: 19,2% · Mo: 5% 873 2
geografia poziom rozszerzony (M) 76 40,9% Me: 39% · σ: 19,0% · Mo: 27% 993 2 37 44,1% 🏆 Me: 40% · σ: 19,0% · Mo: 38% 841 1
historia poziom rozszerzony (M) 18 34,8% Me: 35% · σ: 20,1% · Mo: 13% 946 2 12 50,8% 🏆 Me: 51,5% · σ: 23,7% · Mo: 77% 507 1
język angielski poziom podstawowy (M) 250 84,3% 🏆 Me: 92% · σ: 16,4% · Mo: 97% 1032 2 132 79,8% Me: 87% · σ: 19,9% · Mo: 97% 1443 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 203 72,0% 🏆 Me: 78% · σ: 21,4% · Mo: 95% 1132 2 113 65,3% Me: 70% · σ: 23,1% · Mo: 75% 1830 4
język angielski ustny (M) 250 87,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 749 2 132 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1565 4
język polski poziom podstawowy (M) 250 59,4% Me: 60% · σ: 14,8% · Mo: 62% 1464 3 132 63,0% 🏆 Me: 63% · σ: 15,4% · Mo: 75% 1064 2
język polski poziom rozszerzony (M) 63 41,6% Me: 43% · σ: 28,8% · Mo: 0% 1049 3 72 55,5% 🏆 Me: 58,5% · σ: 23,4% · Mo: 69% 471 1
język polski ustny (M) 250 78,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 784 2 132 73,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1271 4
matematyka poziom podstawowy (M) 250 68,0% 🏆 Me: 68% · σ: 22,0% · Mo: 98% 835 1 132 55,1% Me: 53% · σ: 19,7% · Mo: 32% 1654 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 133 31,3% 🏆 Me: 26% · σ: 25,3% · Mo: 2% 918 1 13 18% Me: 14% · σ: 15,4% · Mo: -% 1478 3
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 24 42,5% 🏆 Me: 42% · σ: 21,2% · Mo: 22% 510 1 7 15,1% Me: 14% · σ: 8,9% · Mo: -% 968 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZDUŃSKIEJ WOLI ma wyższą zdawalność ogólną (97,0% vs 95,6%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W ZDUŃSKIEJ WOLI wypada lepiej w 9, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZDUŃSKIEJ WOLI w 4.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W ZDUŃSKIEJ WOLI II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZDUŃSKIEJ WOLI Różnica
wiedza o społeczeństwie 42,5% 15,1% 27,4 pkt proc.
historia 34,8% 50,8% 16 pkt proc.
język polski 41,6% 55,5% 14,0 pkt proc.
matematyka 31,3% 18% 13,3 pkt proc.
matematyka 68,0% 55,1% 12,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.