Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM IM. IGNACEGO WŁODZIMIERZA GARBOLEWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W SOCHACZEWIE czy TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Sochaczew | Zdawalność: 90,7%
📍 Sochaczew | Zdawalność: 83,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 20,8% Me: 17,5% · σ: 13,4% · Mo: 13% | 2615 | 7 | 13 | 31% Me: 27% · σ: 17,1% · Mo: -% | 1666 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 86 | 67,9% Me: 73% · σ: 22,4% · Mo: 85% | 2734 | 7 | 41 | 66,5% Me: 80% · σ: 28,3% · Mo: 82% | 2884 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 65 | 53,8% Me: 55% · σ: 24,5% · Mo: 45% | 3008 | 6 | 26 | 63,2% Me: 67,5% · σ: 27,1% · Mo: 90% | 2020 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 86 | 76,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2014 | 8 | 41 | 66,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3297 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 86 | 45,6% Me: 44% · σ: 13,1% · Mo: 42% | 3297 | 7 | 42 | 52,7% Me: 53% · σ: 12,7% · Mo: 48% | 2362 | 4 |
| język polski ustny (M) | 86 | 58,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3178 | 5 | 42 | 54,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3549 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 86 | 54,6% Me: 56% · σ: 15,8% · Mo: 62% | 1703 | 3 | 42 | 49,1% Me: 51% · σ: 19,2% · Mo: 38% | 2225 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM IM. IGNACEGO WŁODZIMIERZA GARBOLEWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W SOCHACZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (90,7% vs 83,3%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM. IGNACEGO WŁODZIMIERZA GARBOLEWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W SOCHACZEWIE wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM IM. IGNACEGO WŁODZIMIERZA GARBOLEWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W SOCHACZEWIE | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 20,8% | 31% | 10,2 pkt proc. |
| język angielski | 76,7% | 66,6% | 10,1 pkt proc. |
| język angielski | 53,8% | 63,2% | 9,4 pkt proc. |
| język polski | 45,6% | 52,7% | 7,1 pkt proc. |
| matematyka | 54,6% | 49,1% | 5,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 10,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 13 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.