Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 5 W ŁOMŻY czy TECHNIKUM NR 6 IM. 18 DYWIZJI PIECHOTY W ŁOMŻY? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 19,1% Me: 18% · σ: 5,7% · Mo: 18% | 1894 | 6 | 17 | 15,9% Me: 12% · σ: 14,7% · Mo: 13% | 2144 | 9 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 19 | 34,6% Me: 30% · σ: 17,1% · Mo: 22% | 1370 | 4 | 61 | 16,7% Me: 15% · σ: 7,7% · Mo: 12% | 2852 | 8 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 5 | 40,6% Me: 47% · σ: 17,0% · Mo: -% | 799 | 5 | 8 | 24,4% Me: 22,5% · σ: 17,8% · Mo: -% | 1150 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 133 | 75,3% Me: 88% · σ: 24,3% · Mo: 90% | 1917 | 6 | 126 | 65,3% Me: 72% · σ: 25,3% · Mo: 93% | 3022 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 94 | 71,2% Me: 77% · σ: 21,8% · Mo: 88% | 1214 | 5 | 99 | 49,3% Me: 45% · σ: 26,1% · Mo: 35% | 3389 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 133 | 72,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2502 | 7 | 126 | 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1676 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 135 | 46,8% Me: 47% · σ: 14,5% · Mo: 47% | 3146 | 9 | 126 | 54,0% Me: 54% · σ: 13,9% · Mo: 48% | 2175 | 6 |
| język polski ustny (M) | 134 | 60,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2905 | 8 | 126 | 66,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2132 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 134 | 65,8% Me: 67% · σ: 21,3% · Mo: 72% | 960 | 4 | 126 | 51,8% Me: 51% · σ: 18,1% · Mo: 50% | 1984 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 69 | 23,7% Me: 16% · σ: 22,5% · Mo: 0% | 1209 | 5 | 6 | 8,3% Me: 4% · σ: 10,9% · Mo: 4% | 2076 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 5 W ŁOMŻY ma wyższą zdawalność ogólną (93,3% vs 88,1%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 W ŁOMŻY wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 6 IM. 18 DYWIZJI PIECHOTY W ŁOMŻY w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 5 W ŁOMŻY | TECHNIKUM NR 6 IM. 18 DYWIZJI PIECHOTY W ŁOMŻY | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 71,2% | 49,3% | 21,9 pkt proc. |
| geografia | 34,6% | 16,7% | 17,9 pkt proc. |
| historia | 40,6% | 24,4% | 16,2 pkt proc. |
| matematyka | 23,7% | 8,3% | 15,4 pkt proc. |
| matematyka | 65,8% | 51,8% | 14,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 94 osób w szkole A i 99 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.