Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 9 vs TECHNIKUM NR 7. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 24361)

TECHNIKUM NR 9

📍 Rzeszów | Zdawalność: 92,3%

SZKOŁA B (RSPO: 74334)

TECHNIKUM NR 7

📍 Rzeszów | Zdawalność: 96%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 8 18,1% 🏆 Me: 11,5% · σ: 21,1% · Mo: 8% 735 9 14 15,6% Me: 8% · σ: 14,6% · Mo: 8% 771 10
geografia poziom rozszerzony (M) 37 20,2% Me: 20% · σ: 10,8% · Mo: 13% 2655 30 20 31,1% 🏆 Me: 29% · σ: 15,9% · Mo: 30% 1663 18
język angielski poziom podstawowy (M) 116 74,8% 🏆 Me: 82% · σ: 22,1% · Mo: 82% 1960 19 124 70,8% Me: 77,5% · σ: 22,5% · Mo: 85% 2419 25
język angielski poziom rozszerzony (M) 83 66,0% 🏆 Me: 72% · σ: 21,9% · Mo: 45% 1755 15 97 54,1% Me: 57% · σ: 23,9% · Mo: 72% 2982 28
język angielski ustny (M) 116 81,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1426 18 124 73,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2375 28
język polski poziom podstawowy (M) 118 45,7% Me: 47% · σ: 16,5% · Mo: 50% 3277 34 125 47,0% 🏆 Me: 45% · σ: 13,4% · Mo: 43% 3114 30
język polski poziom rozszerzony (M) 10 34,9% 🏆 Me: 35,5% · σ: 27,8% · Mo: 0% 1333 18 7 32,6% Me: 43% · σ: 29,5% · Mo: 0% 1437 20
język polski ustny (M) 117 78,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 731 19 125 69,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1716 31
matematyka poziom podstawowy (M) 118 58,1% Me: 55% · σ: 21,5% · Mo: 38% 1446 19 125 64,9% 🏆 Me: 66% · σ: 19,1% · Mo: 82% 1015 16
matematyka poziom rozszerzony (M) 60 17,6% Me: 8% · σ: 20,7% · Mo: 0% 1515 17 54 18,0% 🏆 Me: 13% · σ: 15,8% · Mo: 4% 1487 16

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 7 ma wyższą zdawalność ogólną (96% vs 92,3%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 9 wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 7 w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 9 TECHNIKUM NR 7 Różnica
język angielski 66,0% 54,1% 11,8 pkt proc.
geografia 20,2% 31,1% 10,9 pkt proc.
język polski 78,9% 69,7% 9,2 pkt proc.
język angielski 81,2% 73,8% 7,4 pkt proc.
matematyka 58,1% 64,9% 6,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 11,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 83 osób w szkole A i 97 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.