Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. J. KOMPAŁŁY I W. LIPSKIEGO vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Ostrów Wielkopolski | Zdawalność: 99,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 48 | 43,4% Me: 36% · σ: 21,5% · Mo: 33% | 710 | 2 | 133 | 50,6% Me: 52% · σ: 20,4% · Mo: 53% | 460 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 8 | 14,9% Me: 12% · σ: 11,8% · Mo: -% | 1119 | 4 | 77 | 42,9% Me: 42% · σ: 24,6% · Mo: 22% | 434 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 80 | 41,4% Me: 38,5% · σ: 21,3% · Mo: 22% | 968 | 3 | 45 | 40,8% Me: 38% · σ: 18,2% · Mo: 20% | 996 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 60,9% Me: 55% · σ: 26,3% · Mo: 55% | 248 | 1 | 11 | 40,5% Me: 45% · σ: 16,6% · Mo: -% | 802 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 258 | 89,3% Me: 93% · σ: 12,9% · Mo: 93% | 582 | 1 | 215 | 79,8% Me: 88% · σ: 20,2% · Mo: 97% | 1447 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 241 | 77,5% Me: 82% · σ: 18,4% · Mo: 95% | 692 | 2 | 159 | 70,9% Me: 75% · σ: 20,1% · Mo: 72% | 1249 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 258 | 95,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 160 | 1 | 215 | 89,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 538 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 260 | 68,2% Me: 68% · σ: 14,9% · Mo: 62% | 569 | 2 | 218 | 66,0% Me: 67% · σ: 13,3% · Mo: 62% | 760 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 121 | 53,4% Me: 51% · σ: 28,6% · Mo: 43% | 552 | 2 | 30 | 45,7% Me: 47,5% · σ: 26,3% · Mo: 20% | 875 | 5 |
| język polski ustny (M) | 260 | 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 584 | 3 | 218 | 72,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1365 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 260 | 75,3% Me: 79% · σ: 19,3% · Mo: 100% | 444 | 1 | 218 | 61,0% Me: 60% · σ: 22,2% · Mo: 40% | 1221 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 185 | 33,1% Me: 26% · σ: 26,9% · Mo: 2% | 859 | 1 | 59 | 28,5% Me: 26% · σ: 22,9% · Mo: 2% | 1026 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. J. KOMPAŁŁY I W. LIPSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (99,2% vs 94,5%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. J. KOMPAŁŁY I W. LIPSKIEGO wypada lepiej w 10, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 2.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. J. KOMPAŁŁY I W. LIPSKIEGO | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 14,9% | 42,9% | 28,0 pkt proc. |
| historia | 60,9% | 40,5% | 20,3 pkt proc. |
| matematyka | 75,3% | 61,0% | 14,3 pkt proc. |
| język angielski | 89,3% | 79,8% | 9,5 pkt proc. |
| język polski | 80,9% | 72,6% | 8,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 28,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 77 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.