Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA i TECHNIKUM NR 5 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Ostrów Wielkopolski | Zdawalność: 82,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 72 | 22,9% Me: 17% · σ: 17,0% · Mo: 12% | 1655 | 6 | 9 | 27,2% Me: 20% · σ: 18,3% · Mo: -% | 1391 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 37 | 30,3% Me: 22% · σ: 19,8% · Mo: 22% | 1731 | 6 | 18 | 31,8% Me: 30,5% · σ: 17,1% · Mo: 13% | 1600 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 223 | 70,6% Me: 75% · σ: 24,0% · Mo: 97% | 2439 | 6 | 95 | 64,8% Me: 70% · σ: 26,1% · Mo: 88% | 3060 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 169 | 55,7% Me: 55% · σ: 26,1% · Mo: 43% | 2820 | 7 | 78 | 49,3% Me: 51,5% · σ: 26,8% · Mo: 10% | 3389 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 223 | 75,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2239 | 7 | 95 | 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2800 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 225 | 57,3% Me: 57% · σ: 14,3% · Mo: 52% | 1744 | 5 | 99 | 52,6% Me: 52% · σ: 15,0% · Mo: 57% | 2367 | 8 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 118 | 32,0% Me: 29% · σ: 20,3% · Mo: 23% | 1466 | 8 | 9 | 36,6% Me: 29% · σ: 16,0% · Mo: 20% | 1267 | 7 |
| język polski ustny (M) | 225 | 81,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 529 | 1 | 99 | 81,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 536 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 225 | 46,6% Me: 46% · σ: 19,8% · Mo: 30% | 2481 | 8 | 99 | 48,8% Me: 48% · σ: 19,7% · Mo: 68% | 2253 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 34 | 6,9% Me: 4% · σ: 9,1% · Mo: 0% | 2153 | 7 | 11 | 10% Me: 2% · σ: 18,1% · Mo: 2% | 1985 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA ma wyższą zdawalność ogólną (82,7% vs 80,8%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 5 w 5.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA | TECHNIKUM NR 5 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 55,7% | 49,3% | 6,3 pkt proc. |
| język angielski | 70,6% | 64,8% | 5,8 pkt proc. |
| język polski | 57,3% | 52,6% | 4,6 pkt proc. |
| język polski | 32,0% | 36,6% | 4,6 pkt proc. |
| język angielski | 75,0% | 70,6% | 4,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 6,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 169 osób w szkole A i 78 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.