Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 7 vs TECHNIKUM NR 9. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 49 | 86,4% Me: 92% · σ: 13,0% · Mo: 98% | 845 | 5 | 64 | 79,0% Me: 83% · σ: 17,1% · Mo: 97% | 1527 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 46 | 73,0% Me: 81% · σ: 20,5% · Mo: 85% | 1050 | 5 | 55 | 59,6% Me: 58% · σ: 23,8% · Mo: 82% | 2406 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 49 | 91% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 438 | 4 | 64 | 81,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1460 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 49 | 58,5% Me: 60% · σ: 15,2% · Mo: 57% | 1574 | 8 | 67 | 61,6% Me: 60% · σ: 13,7% · Mo: 68% | 1210 | 5 |
| język polski ustny (M) | 49 | 68,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1846 | 3 | 67 | 66,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2142 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 49 | 50,0% Me: 48% · σ: 16,5% · Mo: 56% | 2140 | 6 | 67 | 56,5% Me: 56% · σ: 19,0% · Mo: 62% | 1558 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 8,8% Me: 6% · σ: 6,9% · Mo: 2% | 2042 | 6 | 9 | 20,7% Me: 16% · σ: 14,1% · Mo: 12% | 1345 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 9 ma wyższą zdawalność ogólną (97,0% vs 91,8%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 7 wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 9 w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 7 | TECHNIKUM NR 9 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 73,0% | 59,6% | 13,5 pkt proc. |
| matematyka | 8,8% | 20,7% | 11,9 pkt proc. |
| język angielski | 91% | 81,0% | 10,0 pkt proc. |
| język angielski | 86,4% | 79,0% | 7,5 pkt proc. |
| matematyka | 50,0% | 56,5% | 6,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 46 osób w szkole A i 55 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.