Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W LEGIONOWIE czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK"? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Legionowo | Zdawalność: 98,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 76 | 39,1% Me: 33% · σ: 21,2% · Mo: 25% | 861 | 2 | 10 | 11,6% Me: 11% · σ: 5,4% · Mo: 5% | 2355 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 114 | 47,9% Me: 45% · σ: 20,5% · Mo: 22% | 675 | 3 | 11 | 16,6% Me: 13% · σ: 9,2% · Mo: 8% | 2855 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 363 | 88,1% Me: 93% · σ: 13,4% · Mo: 97% | 699 | 2 | 64 | 65,3% Me: 66% · σ: 20,6% · Mo: 42% | 3021 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 334 | 73,9% Me: 80% · σ: 19,5% · Mo: 88% | 970 | 2 | 32 | 40,9% Me: 29% · σ: 30,8% · Mo: 10% | 3871 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 363 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 950 | 3 | 63 | 61,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3818 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 369 | 69,7% Me: 70% · σ: 12,5% · Mo: 68% | 450 | 2 | 66 | 44,6% Me: 43% · σ: 20,9% · Mo: 43% | 3404 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 106 | 46,5% Me: 46% · σ: 23,9% · Mo: 29% | 837 | 2 | 14 | 11,6% Me: 0% · σ: 26,8% · Mo: 0% | 2105 | 3 |
| język polski ustny (M) | 369 | 75,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1096 | 3 | 62 | 38,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4450 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 369 | 66,9% Me: 66% · σ: 19,3% · Mo: 58% | 890 | 1 | 65 | 32,3% Me: 24% · σ: 21,8% · Mo: 16% | 3778 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 125 | 34,6% Me: 32% · σ: 22,7% · Mo: 4% | 798 | 2 | 6 | 1% Me: 0% · σ: 2,2% · Mo: 0% | 2411 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W LEGIONOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,9% vs 69,4%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W LEGIONOWIE wypada lepiej w 10, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W LEGIONOWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 75,2% | 38,9% | 36,3 pkt proc. |
| język polski | 46,5% | 11,6% | 34,8 pkt proc. |
| matematyka | 66,9% | 32,3% | 34,6 pkt proc. |
| matematyka | 34,6% | 1% | 33,6 pkt proc. |
| język angielski | 73,9% | 40,9% | 33,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 29,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 369 osób w szkole A i 62 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.