Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W LEGIONOWIE czy NIEPUBLICZNE LICEUM JĘZYKOWE ACADEMY OF THE FUTURE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Legionowo | Zdawalność: 98,9%
📍 Legionowo | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 76 | 39,1% Me: 33% · σ: 21,2% · Mo: 25% | 861 | 2 | 7 | 36,4% Me: 38% · σ: 16,8% · Mo: -% | 975 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 32 | 42,0% Me: 38% · σ: 26,6% · Mo: 7% | 452 | 1 | 7 | 30,6% Me: 30% · σ: 22,7% · Mo: -% | 753 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 23 | 31,9% Me: 20% · σ: 23,4% · Mo: 8% | 562 | 2 | 5 | 38% Me: 42% · σ: 16,9% · Mo: -% | 461 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 114 | 47,9% Me: 45% · σ: 20,5% · Mo: 22% | 675 | 3 | 12 | 69,8% Me: 74% · σ: 13,5% · Mo: 75% | 116 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 363 | 88,1% Me: 93% · σ: 13,4% · Mo: 97% | 699 | 2 | 31 | 90,6% Me: 93% · σ: 7,5% · Mo: 95% | 470 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 334 | 73,9% Me: 80% · σ: 19,5% · Mo: 88% | 970 | 2 | 32 | 79,3% Me: 84% · σ: 14,7% · Mo: 92% | 558 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 363 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 950 | 3 | 31 | 95,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 161 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 369 | 69,7% Me: 70% · σ: 12,5% · Mo: 68% | 450 | 2 | 34 | 71,3% Me: 75% · σ: 14,2% · Mo: 82% | 313 | 1 |
| język polski ustny (M) | 369 | 75,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1096 | 3 | 34 | 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 805 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 369 | 66,9% Me: 66% · σ: 19,3% · Mo: 58% | 890 | 1 | 34 | 63,4% Me: 60% · σ: 24,3% · Mo: 100% | 1097 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 125 | 34,6% Me: 32% · σ: 22,7% · Mo: 4% | 798 | 2 | 12 | 53% Me: 59% · σ: 25,0% · Mo: 26% | 256 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
NIEPUBLICZNE LICEUM JĘZYKOWE ACADEMY OF THE FUTURE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,9%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W LEGIONOWIE wypada lepiej w 3, a NIEPUBLICZNE LICEUM JĘZYKOWE ACADEMY OF THE FUTURE w 8.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W LEGIONOWIE | NIEPUBLICZNE LICEUM JĘZYKOWE ACADEMY OF THE FUTURE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 47,9% | 69,8% | 21,9 pkt proc. |
| matematyka | 34,6% | 53% | 18,4 pkt proc. |
| chemia | 42,0% | 30,6% | 11,5 pkt proc. |
| język angielski | 85,9% | 95,1% | 9,2 pkt proc. |
| fizyka | 31,9% | 38% | 6,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 21,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 114 osób w szkole A i 12 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.