Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. O. PIO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Tczew | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 96 | 90,3% Me: 95% · σ: 13,9% · Mo: 97% | 503 | 3 | 8 | 93% Me: 94% · σ: 3,6% · Mo: 95% | 274 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 93 | 81,5% Me: 88% · σ: 18,6% · Mo: 95% | 409 | 3 | 8 | 85,2% Me: 87,5% · σ: 7,3% · Mo: 85% | 230 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 96 | 93,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 284 | 1 | 8 | 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 624 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 96 | 73,8% Me: 73% · σ: 11,4% · Mo: 68% | 190 | 2 | 8 | 65% Me: 66% · σ: 14,2% · Mo: -% | 849 | 4 |
| język polski ustny (M) | 96 | 78,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 769 | 1 | 8 | 67,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1968 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 96 | 80,2% Me: 82% · σ: 15,6% · Mo: 96% | 264 | 2 | 8 | 59,5% Me: 60% · σ: 21,1% · Mo: -% | 1322 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE wypada lepiej w 4, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. O. PIO w 2.
| Przedmiot | UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. O. PIO | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 80,2% | 59,5% | 20,7 pkt proc. |
| język polski | 78,6% | 67,6% | 11,0 pkt proc. |
| język polski | 73,8% | 65% | 8,8 pkt proc. |
| język angielski | 93,0% | 88,9% | 4,1 pkt proc. |
| język angielski | 81,5% | 85,2% | 3,8 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 96 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.