Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA III SOBIESKIEGO W TCZEWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 24106)

UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE

📍 Tczew | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 25092)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA III SOBIESKIEGO W TCZEWIE

📍 Tczew | Zdawalność: 98,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 26 53,7% 🏆 Me: 49,5% · σ: 18,9% · Mo: 33% 357 2 30 36,3% Me: 37% · σ: 12,8% · Mo: 45% 979 3
chemia poziom rozszerzony (M) 17 45,8% 🏆 Me: 42% · σ: 19,7% · Mo: 28% 362 2 7 31,3% Me: 32% · σ: 19,2% · Mo: -% 736 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 10 51,8% 🏆 Me: 49,5% · σ: 25,9% · Mo: -% 251 1 6 16% Me: 10% · σ: 14,4% · Mo: 10% 764 3
geografia poziom rozszerzony (M) 16 56,1% 🏆 Me: 56,5% · σ: 15,3% · Mo: 48% 401 1 37 42,5% Me: 38% · σ: 16,8% · Mo: 27% 917 3
historia poziom rozszerzony (M) 11 60,4% 🏆 Me: 57% · σ: 21,4% · Mo: -% 265 1 18 38,3% Me: 34% · σ: 16,4% · Mo: 25% 867 3
język angielski poziom podstawowy (M) 96 90,3% 🏆 Me: 95% · σ: 13,9% · Mo: 97% 503 3 156 82,9% Me: 88% · σ: 15,3% · Mo: 93% 1152 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 93 81,5% 🏆 Me: 88% · σ: 18,6% · Mo: 95% 409 3 142 67,1% Me: 72% · σ: 22,0% · Mo: 82% 1634 4
język angielski ustny (M) 96 93,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 284 1 156 69,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2949 6
język polski poziom podstawowy (M) 96 73,8% 🏆 Me: 73% · σ: 11,4% · Mo: 68% 190 2 157 68,6% Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 60% 528 3
język polski poziom rozszerzony (M) 27 56% 🏆 Me: 51% · σ: 19,2% · Mo: 46% 457 1 36 40,8% Me: 48,5% · σ: 23,3% · Mo: 0% 1091 3
język polski ustny (M) 96 78,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 769 1 156 55,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3431 4
matematyka poziom podstawowy (M) 96 80,2% 🏆 Me: 82% · σ: 15,6% · Mo: 96% 264 2 156 57,6% Me: 57% · σ: 18,9% · Mo: 42% 1479 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 52 49,1% 🏆 Me: 50% · σ: 20,0% · Mo: 26% 355 1 49 18,3% Me: 12% · σ: 15,5% · Mo: 10% 1465 3
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 10 57,4% 🏆 Me: 61% · σ: 15,9% · Mo: 60% 266 1 9 35,8% Me: 32% · σ: 17,3% · Mo: -% 642 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,1%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE wypada lepiej w 14, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA III SOBIESKIEGO W TCZEWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA III SOBIESKIEGO W TCZEWIE Różnica
fizyka 51,8% 16% 35,8 pkt proc.
matematyka 49,1% 18,3% 30,8 pkt proc.
język angielski 93,0% 69,4% 23,6 pkt proc.
język polski 78,6% 55,6% 23,0 pkt proc.
matematyka 80,2% 57,6% 22,6 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 6 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.