Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W TCZEWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 24106)

UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE

📍 Tczew | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 22959)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W TCZEWIE

📍 Tczew | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 26 53,7% Me: 49,5% · σ: 18,9% · Mo: 33% 357 2 61 55,0% 🏆 Me: 58% · σ: 20,1% · Mo: 40% 317 1
chemia poziom rozszerzony (M) 17 45,8% Me: 42% · σ: 19,7% · Mo: 28% 362 2 22 46,1% 🏆 Me: 42,5% · σ: 29,3% · Mo: 13% 356 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 10 51,8% 🏆 Me: 49,5% · σ: 25,9% · Mo: -% 251 1 27 33,0% Me: 27% · σ: 24,6% · Mo: 5% 548 2
geografia poziom rozszerzony (M) 16 56,1% 🏆 Me: 56,5% · σ: 15,3% · Mo: 48% 401 1 39 52,5% Me: 55% · σ: 23,0% · Mo: 32% 525 2
historia poziom rozszerzony (M) 11 60,4% 🏆 Me: 57% · σ: 21,4% · Mo: -% 265 1 11 49,4% Me: 52% · σ: 25,3% · Mo: -% 554 2
język angielski poziom podstawowy (M) 96 90,3% Me: 95% · σ: 13,9% · Mo: 97% 503 3 170 92,8% 🏆 Me: 95% · σ: 7,1% · Mo: 97% 290 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 93 81,5% Me: 88% · σ: 18,6% · Mo: 95% 409 3 165 81,9% 🏆 Me: 87% · σ: 14,9% · Mo: 88% 385 2
język angielski ustny (M) 96 93,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 284 1 170 78,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1760 4
język polski poziom podstawowy (M) 96 73,8% Me: 73% · σ: 11,4% · Mo: 68% 190 2 170 76,9% 🏆 Me: 78% · σ: 10,6% · Mo: 72% 79 1
język polski poziom rozszerzony (M) 27 56% 🏆 Me: 51% · σ: 19,2% · Mo: 46% 457 1 55 52,3% Me: 51% · σ: 23,4% · Mo: 43% 593 2
język polski ustny (M) 96 78,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 769 1 170 68% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1927 2
matematyka poziom podstawowy (M) 96 80,2% Me: 82% · σ: 15,6% · Mo: 96% 264 2 170 80,3% 🏆 Me: 84% · σ: 16,1% · Mo: 96% 262 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 52 49,1% 🏆 Me: 50% · σ: 20,0% · Mo: 26% 355 1 74 49,1% Me: 52% · σ: 21,0% · Mo: 58% 356 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 10 57,4% 🏆 Me: 61% · σ: 15,9% · Mo: 60% 266 1 12 46,2% Me: 41% · σ: 15,9% · Mo: 40% 440 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE wypada lepiej w 7, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W TCZEWIE w 6, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W TCZEWIE Różnica
fizyka 51,8% 33,0% 18,8 pkt proc.
język angielski 93,0% 78,8% 14,2 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 57,4% 46,2% 11,2 pkt proc.
historia 60,4% 49,4% 11 pkt proc.
język polski 78,6% 68% 10,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 27 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.