Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA STANISŁAWA MAŁACHOWSKIEGO W PŁOCKU vs TECHNIKUM NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PŁOCKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Płock | Zdawalność: 100%
📍 Płock | Zdawalność: 92,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 46 | 60,4% Me: 62,5% · σ: 23,5% · Mo: 40% | 134 | 1 | 8 | 15,9% Me: 6% · σ: 25,8% · Mo: 2% | 767 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 27 | 65,0% Me: 67,5% · σ: 20,2% · Mo: 42% | 198 | 1 | 20 | 30,9% Me: 25% · σ: 16,7% · Mo: 18% | 1679 | 8 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 15 | 86% Me: 87,5% · σ: 7,8% · Mo: 90% | 5 | 1 | 5 | 14,6% Me: 8% · σ: 18,0% · Mo: -% | 1225 | 10 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 51,6% Me: 46% · σ: 21,2% · Mo: 42% | 118 | 1 | 7 | 36,3% Me: 24% · σ: 26,8% · Mo: 24% | 302 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 209 | 90,3% Me: 95% · σ: 12,7% · Mo: 97% | 497 | 4 | 120 | 75,0% Me: 83% · σ: 22,7% · Mo: 92% | 1944 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 164 | 82,6% Me: 89% · σ: 17,8% · Mo: 97% | 346 | 3 | 94 | 59,3% Me: 62,5% · σ: 24,8% · Mo: 52% | 2439 | 15 |
| język angielski ustny (M) | 209 | 92,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 292 | 4 | 120 | 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1858 | 14 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 215 | 70,2% Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 77% | 410 | 2 | 121 | 50,6% Me: 52% · σ: 12,6% · Mo: 50% | 2626 | 15 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 37 | 72,2% Me: 74% · σ: 17,5% · Mo: 86% | 91 | 2 | 6 | 21,5% Me: 26% · σ: 11,6% · Mo: -% | 1840 | 14 |
| język polski ustny (M) | 215 | 82,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 455 | 2 | 120 | 58,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3072 | 16 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 215 | 85,9% Me: 90% · σ: 12,7% · Mo: 98% | 115 | 1 | 121 | 53,0% Me: 52% · σ: 19,9% · Mo: 44% | 1855 | 11 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 142 | 59,3% Me: 60% · σ: 22,7% · Mo: 94% | 149 | 1 | 49 | 15,1% Me: 6% · σ: 20,5% · Mo: 0% | 1684 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA STANISŁAWA MAŁACHOWSKIEGO W PŁOCKU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,4%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA STANISŁAWA MAŁACHOWSKIEGO W PŁOCKU wypada lepiej w 12, a TECHNIKUM NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PŁOCKU w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA STANISŁAWA MAŁACHOWSKIEGO W PŁOCKU | TECHNIKUM NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PŁOCKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 86% | 14,6% | 71,4 pkt proc. |
| język polski | 72,2% | 21,5% | 50,7 pkt proc. |
| fizyka | 60,4% | 15,9% | 44,5 pkt proc. |
| matematyka | 59,3% | 15,1% | 44,2 pkt proc. |
| geografia | 65,0% | 30,9% | 34,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 71,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.