Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA STANISŁAWA MAŁACHOWSKIEGO W PŁOCKU i OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W PŁOCKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Płock | Zdawalność: 100%
📍 Płock | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 209 | 90,3% Me: 95% · σ: 12,7% · Mo: 97% | 497 | 4 | 5 | 97,4% Me: 97% · σ: 0,5% · Mo: 97% | 14 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 164 | 82,6% Me: 89% · σ: 17,8% · Mo: 97% | 346 | 3 | 5 | 85,6% Me: 88% · σ: 7,6% · Mo: -% | 212 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 209 | 92,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 292 | 4 | 5 | 95,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 147 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 215 | 70,2% Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 77% | 410 | 2 | 5 | 69,2% Me: 68% · σ: 12,0% · Mo: -% | 482 | 3 |
| język polski ustny (M) | 215 | 82,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 455 | 2 | 5 | 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 560 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 215 | 85,9% Me: 90% · σ: 12,7% · Mo: 98% | 115 | 1 | 5 | 72% Me: 72% · σ: 9,4% · Mo: -% | 606 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA STANISŁAWA MAŁACHOWSKIEGO W PŁOCKU wypada lepiej w 3, a OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W PŁOCKU w 3.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA STANISŁAWA MAŁACHOWSKIEGO W PŁOCKU | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W PŁOCKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 85,9% | 72% | 13,9 pkt proc. |
| język angielski | 90,3% | 97,4% | 7,1 pkt proc. |
| język angielski | 82,6% | 85,6% | 3,0 pkt proc. |
| język angielski | 92,9% | 95,4% | 2,5 pkt proc. |
| język polski | 82,6% | 81,2% | 1,4 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 215 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.