Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 7 W ZABRZU W ZESPOLE SZKÓŁ NR 10 IM. PROF. JANUSZA GROSZKOWSKIEGO W ZABRZU i TECHNIKUM NR 1 W ZABRZU W CENTRUM EDUKACJI W ZABRZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Zabrze | Zdawalność: 97,1%
📍 Zabrze | Zdawalność: 91,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 68 | 87,9% Me: 93% · σ: 12,7% · Mo: 95% | 713 | 4 | 37 | 82,8% Me: 88% · σ: 15,5% · Mo: 90% | 1162 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 62 | 79,7% Me: 85% · σ: 18,9% · Mo: 92% | 516 | 1 | 16 | 60,3% Me: 65% · σ: 25,5% · Mo: -% | 2340 | 11 |
| język angielski ustny (M) | 68 | 79,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1724 | 9 | 37 | 76,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2088 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 68 | 61,6% Me: 65% · σ: 14,6% · Mo: 62% | 1217 | 5 | 37 | 57,2% Me: 57% · σ: 15,8% · Mo: 57% | 1764 | 8 |
| język polski ustny (M) | 68 | 69,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1813 | 4 | 37 | 51,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3853 | 17 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 68 | 76,8% Me: 81% · σ: 18,7% · Mo: 80% | 389 | 1 | 37 | 67,5% Me: 66% · σ: 21,1% · Mo: 52% | 862 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 16 | 51,8% Me: 53% · σ: 27,6% · Mo: 78% | 286 | 1 | 10 | 27,4% Me: 20% · σ: 21,5% · Mo: 14% | 1072 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 7 W ZABRZU W ZESPOLE SZKÓŁ NR 10 IM. PROF. JANUSZA GROSZKOWSKIEGO W ZABRZU ma wyższą zdawalność ogólną (97,1% vs 91,9%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 7 W ZABRZU W ZESPOLE SZKÓŁ NR 10 IM. PROF. JANUSZA GROSZKOWSKIEGO W ZABRZU wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 1 W ZABRZU W CENTRUM EDUKACJI W ZABRZU w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 7 W ZABRZU W ZESPOLE SZKÓŁ NR 10 IM. PROF. JANUSZA GROSZKOWSKIEGO W ZABRZU | TECHNIKUM NR 1 W ZABRZU W CENTRUM EDUKACJI W ZABRZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 51,8% | 27,4% | 24,4 pkt proc. |
| język angielski | 79,7% | 60,3% | 19,4 pkt proc. |
| język polski | 69,0% | 51,3% | 17,7 pkt proc. |
| matematyka | 76,8% | 67,5% | 9,3 pkt proc. |
| język angielski | 87,9% | 82,8% | 5,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 10 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.