Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 7 W ZABRZU W ZESPOLE SZKÓŁ NR 10 IM. PROF. JANUSZA GROSZKOWSKIEGO W ZABRZU vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W ZABRZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 23980)

TECHNIKUM NR 7 W ZABRZU W ZESPOLE SZKÓŁ NR 10 IM. PROF. JANUSZA GROSZKOWSKIEGO W ZABRZU

📍 Zabrze | Zdawalność: 97,1%

SZKOŁA B (RSPO: 23975)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W ZABRZU

📍 Zabrze | Zdawalność: 99,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 68 87,9% Me: 93% · σ: 12,7% · Mo: 95% 713 4 201 92,6% 🏆 Me: 95% · σ: 8,5% · Mo: 97% 309 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 62 79,7% 🏆 Me: 85% · σ: 18,9% · Mo: 92% 516 1 112 76,5% Me: 80% · σ: 16,7% · Mo: 82% 752 3
język angielski ustny (M) 68 79,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1724 9 201 95,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 128 1
język polski poziom podstawowy (M) 68 61,6% Me: 65% · σ: 14,6% · Mo: 62% 1217 5 208 68,2% 🏆 Me: 68% · σ: 14,1% · Mo: 80% 566 1
język polski ustny (M) 68 69,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1813 4 208 84,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 328 1
matematyka poziom podstawowy (M) 68 76,8% 🏆 Me: 81% · σ: 18,7% · Mo: 80% 389 1 208 73,6% Me: 76% · σ: 18,6% · Mo: 76% 517 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 16 51,8% 🏆 Me: 53% · σ: 27,6% · Mo: 78% 286 1 71 42,3% Me: 44% · σ: 24,8% · Mo: 62% 557 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W ZABRZU ma wyższą zdawalność ogólną (99,0% vs 97,1%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 7 W ZABRZU W ZESPOLE SZKÓŁ NR 10 IM. PROF. JANUSZA GROSZKOWSKIEGO W ZABRZU wypada lepiej w 3, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W ZABRZU w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 7 W ZABRZU W ZESPOLE SZKÓŁ NR 10 IM. PROF. JANUSZA GROSZKOWSKIEGO W ZABRZU III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W ZABRZU Różnica
język angielski 79,1% 95,8% 16,7 pkt proc.
język polski 69,0% 84,8% 15,8 pkt proc.
matematyka 51,8% 42,3% 9,5 pkt proc.
język polski 61,6% 68,2% 6,6 pkt proc.
język angielski 87,9% 92,6% 4,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 16,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 68 osób w szkole A i 201 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.