Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA i TECHNIKUM NR 3 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kędzierzyn-Koźle | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 30 | 49% Me: 47% · σ: 16,2% · Mo: 40% | 637 | 2 | 17 | 16,8% Me: 13% · σ: 8,2% · Mo: 13% | 2846 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 156 | 87,5% Me: 93% · σ: 14,4% · Mo: 95% | 750 | 1 | 34 | 67,2% Me: 70% · σ: 24,3% · Mo: 93% | 2807 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 131 | 78,2% Me: 83% · σ: 17,9% · Mo: 88% | 639 | 1 | 20 | 61,5% Me: 69% · σ: 22,9% · Mo: 85% | 2197 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 154 | 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 613 | 1 | 34 | 76,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2103 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 156 | 62,8% Me: 62,5% · σ: 12,6% · Mo: 60% | 1088 | 2 | 39 | 55,4% Me: 53% · σ: 14,3% · Mo: 48% | 1999 | 3 |
| język polski ustny (M) | 155 | 85,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 297 | 1 | 39 | 57,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3220 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 156 | 69,0% Me: 70% · σ: 20,5% · Mo: 98% | 776 | 1 | 39 | 38,2% Me: 40% · σ: 17,6% · Mo: 22% | 3353 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 71,8%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 3 w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | TECHNIKUM NR 3 | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 49% | 16,8% | 32,2 pkt proc. |
| matematyka | 69,0% | 38,2% | 30,8 pkt proc. |
| język polski | 85,3% | 57,7% | 27,6 pkt proc. |
| język angielski | 87,5% | 67,2% | 20,3 pkt proc. |
| język angielski | 78,2% | 61,5% | 16,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 27,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 30 osób w szkole A i 17 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.