Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 2 vs BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W BYTOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 118 | 71,4% Me: 80% · σ: 24,5% · Mo: 97% | 2339 | 2 | 28 | 32,5% Me: 29% · σ: 21,2% · Mo: 30% | 4546 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 80 | 65,4% Me: 70% · σ: 23,3% · Mo: 25% | 1814 | 2 | 5 | 29,2% Me: 17% · σ: 31,8% · Mo: -% | 4131 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 118 | 68,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3118 | 3 | 27 | 38,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4536 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 120 | 53,5% Me: 55% · σ: 14,5% · Mo: 60% | 2249 | 2 | 28 | 24,9% Me: 22,5% · σ: 15,0% · Mo: 7% | 4472 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 11 | 16,2% Me: 0% · σ: 25,2% · Mo: 0% | 1986 | 2 | 10 | 0% Me: 0% · σ: 0% · Mo: 0% | 2325 | 3 |
| język polski ustny (M) | 120 | 65,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2172 | 2 | 27 | 35,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4508 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 120 | 55,0% Me: 52% · σ: 21,3% · Mo: 32% | 1663 | 2 | 27 | 19,9% Me: 18% · σ: 9,2% · Mo: 16% | 4410 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (90% vs 22,2%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 wypada lepiej w 7, a BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W BYTOWIE w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W BYTOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 71,4% | 32,5% | 38,9 pkt proc. |
| język angielski | 65,4% | 29,2% | 36,2 pkt proc. |
| matematyka | 55,0% | 19,9% | 35,1 pkt proc. |
| język polski | 65,9% | 35,7% | 30,2 pkt proc. |
| język angielski | 68,1% | 38,9% | 29,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 67,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 118 osób w szkole A i 28 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.