Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 i TECHNIKUM NR 1 W BYTOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 23 | 16,1% Me: 15% · σ: 9,7% · Mo: 15% | 2131 | 2 | 7 | 10,4% Me: 10% · σ: 3,2% · Mo: 10% | 2379 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 45 | 26,8% Me: 25% · σ: 14,0% · Mo: 17% | 2066 | 2 | 6 | 25% Me: 26% · σ: 12,5% · Mo: -% | 2255 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 118 | 71,4% Me: 80% · σ: 24,5% · Mo: 97% | 2339 | 2 | 45 | 70,1% Me: 83% · σ: 26,9% · Mo: 97% | 2485 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 80 | 65,4% Me: 70% · σ: 23,3% · Mo: 25% | 1814 | 2 | 38 | 61,4% Me: 64% · σ: 29,1% · Mo: 92% | 2220 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 118 | 68,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3118 | 3 | 45 | 69,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2972 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 120 | 53,5% Me: 55% · σ: 14,5% · Mo: 60% | 2249 | 2 | 45 | 46,1% Me: 48% · σ: 14,7% · Mo: 50% | 3226 | 3 |
| język polski ustny (M) | 120 | 65,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2172 | 2 | 45 | 63,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2483 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 120 | 55,0% Me: 52% · σ: 21,3% · Mo: 32% | 1663 | 2 | 45 | 45,0% Me: 44% · σ: 19,0% · Mo: 12% | 2655 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (90% vs 77,8%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 1 W BYTOWIE w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 | TECHNIKUM NR 1 W BYTOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 55,0% | 45,0% | 10,0 pkt proc. |
| język polski | 53,5% | 46,1% | 7,4 pkt proc. |
| biologia | 16,1% | 10,4% | 5,7 pkt proc. |
| język angielski | 65,4% | 61,4% | 4,0 pkt proc. |
| język polski | 65,9% | 63,4% | 2,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 10,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 120 osób w szkole A i 45 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.