Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA vs TECHNIKUM NR 3. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kędzierzyn-Koźle | Zdawalność: 96,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 69 | 37,1% Me: 36% · σ: 15,6% · Mo: 28% | 1215 | 4 | 17 | 16,8% Me: 13% · σ: 8,2% · Mo: 13% | 2846 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 182 | 84,9% Me: 90% · σ: 14,9% · Mo: 97% | 952 | 2 | 34 | 67,2% Me: 70% · σ: 24,3% · Mo: 93% | 2807 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 155 | 70,4% Me: 73% · σ: 21,2% · Mo: 92% | 1302 | 3 | 20 | 61,5% Me: 69% · σ: 22,9% · Mo: 85% | 2197 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 182 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1066 | 2 | 34 | 76,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2103 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 188 | 64,2% Me: 65% · σ: 14,0% · Mo: 63% | 927 | 1 | 39 | 55,4% Me: 53% · σ: 14,3% · Mo: 48% | 1999 | 3 |
| język polski ustny (M) | 188 | 77,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 903 | 3 | 39 | 57,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3220 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 188 | 60,1% Me: 62% · σ: 21,4% · Mo: 84% | 1280 | 3 | 39 | 38,2% Me: 40% · σ: 17,6% · Mo: 22% | 3353 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA ma wyższą zdawalność ogólną (96,8% vs 71,8%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 3 w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA | TECHNIKUM NR 3 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 60,1% | 38,2% | 21,9 pkt proc. |
| geografia | 37,1% | 16,8% | 20,3 pkt proc. |
| język polski | 77,1% | 57,7% | 19,4 pkt proc. |
| język angielski | 84,9% | 67,2% | 17,7 pkt proc. |
| język polski | 64,2% | 55,4% | 8,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 25,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 188 osób w szkole A i 39 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.