Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.BOLESŁAWA CHROBREGO i TECHNIKUM NR 6 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Bytom | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 32,6% Me: 17% · σ: 28,0% · Mo: -% | 556 | 2 | 5 | 24,8% Me: 20% · σ: 17,4% · Mo: -% | 663 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 186 | 89,3% Me: 92% · σ: 11,5% · Mo: 97% | 587 | 2 | 136 | 84,6% Me: 90% · σ: 16,4% · Mo: 93% | 997 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 171 | 77,9% Me: 82% · σ: 16,7% · Mo: 82% | 661 | 3 | 102 | 76,1% Me: 81% · σ: 16,9% · Mo: 87% | 775 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 186 | 85,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1012 | 3 | 136 | 83,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1224 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 186 | 71,4% Me: 73% · σ: 13,6% · Mo: 80% | 307 | 1 | 136 | 56,8% Me: 57% · σ: 14,4% · Mo: 48% | 1821 | 7 |
| język polski ustny (M) | 186 | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1297 | 2 | 136 | 62,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2550 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 186 | 67,9% Me: 69% · σ: 18,7% · Mo: 74% | 838 | 5 | 136 | 68,4% Me: 69% · σ: 20,3% · Mo: 96% | 804 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 56 | 36,5% Me: 32% · σ: 23,5% · Mo: 20% | 738 | 3 | 63 | 20,4% Me: 12% · σ: 21,0% · Mo: 2% | 1365 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.BOLESŁAWA CHROBREGO ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 99,3%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.BOLESŁAWA CHROBREGO wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 6 w 1.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.BOLESŁAWA CHROBREGO | TECHNIKUM NR 6 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 36,5% | 20,4% | 16,2 pkt proc. |
| język polski | 71,4% | 56,8% | 14,6 pkt proc. |
| język polski | 73,2% | 62,9% | 10,4 pkt proc. |
| fizyka | 32,6% | 24,8% | 7,8 pkt proc. |
| język angielski | 89,3% | 84,6% | 4,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 56 osób w szkole A i 63 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.