Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.BOLESŁAWA CHROBREGO i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.JANA SMOLENIA — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Bytom | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 33 | 44,4% Me: 45% · σ: 21,5% · Mo: 45% | 676 | 3 | 83 | 48,9% Me: 47% · σ: 18,4% · Mo: 22% | 510 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 22 | 43,7% Me: 36,5% · σ: 29,8% · Mo: 12% | 409 | 1 | 58 | 36,1% Me: 35% · σ: 19,9% · Mo: 13% | 625 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 32,6% Me: 17% · σ: 28,0% · Mo: -% | 556 | 2 | 13 | 57,9% Me: 57% · σ: 24,8% · Mo: 40% | 162 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 44 | 64,4% Me: 67,5% · σ: 17,8% · Mo: 73% | 205 | 1 | 29 | 57,4% Me: 57% · σ: 15,2% · Mo: 48% | 359 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 14 | 40,4% Me: 41% · σ: 11,2% · Mo: 32% | 805 | 2 | 13 | 69,5% Me: 75% · σ: 20,5% · Mo: 77% | 103 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 186 | 89,3% Me: 92% · σ: 11,5% · Mo: 97% | 587 | 2 | 186 | 88,4% Me: 93% · σ: 13,2% · Mo: 95% | 669 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 171 | 77,9% Me: 82% · σ: 16,7% · Mo: 82% | 661 | 3 | 145 | 78,6% Me: 83% · σ: 16,8% · Mo: 83% | 609 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 186 | 85,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1012 | 3 | 186 | 89,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 590 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 186 | 71,4% Me: 73% · σ: 13,6% · Mo: 80% | 307 | 1 | 187 | 71,4% Me: 72% · σ: 12,8% · Mo: 70% | 309 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 71 | 52,4% Me: 58,5% · σ: 23,1% · Mo: 60% | 590 | 2 | 28 | 49,1% Me: 49% · σ: 17,9% · Mo: 49% | 718 | 3 |
| język polski ustny (M) | 186 | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1297 | 2 | 187 | 64,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2396 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 186 | 67,9% Me: 69% · σ: 18,7% · Mo: 74% | 838 | 5 | 187 | 71,6% Me: 72% · σ: 19,1% · Mo: 64% | 635 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 56 | 36,5% Me: 32% · σ: 23,5% · Mo: 20% | 738 | 3 | 65 | 44,0% Me: 46% · σ: 26,5% · Mo: 60% | 506 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 6 | 38% Me: 32% · σ: 16,9% · Mo: -% | 598 | 2 | 9 | 68,2% Me: 68% · σ: 14,4% · Mo: -% | 121 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.JANA SMOLENIA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,5%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.BOLESŁAWA CHROBREGO wypada lepiej w 6, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.JANA SMOLENIA w 8.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.BOLESŁAWA CHROBREGO | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.JANA SMOLENIA | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 38% | 68,2% | 30,2 pkt proc. |
| historia | 40,4% | 69,5% | 29,1 pkt proc. |
| fizyka | 32,6% | 57,9% | 25,3 pkt proc. |
| język polski | 73,2% | 64,0% | 9,2 pkt proc. |
| chemia | 43,7% | 36,1% | 7,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła B ma wynik wyższy o 30,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 9 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.