Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.JANA SMOLENIA vs TECHNIKUM NR 6. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 13 | 57,9% Me: 57% · σ: 24,8% · Mo: 40% | 162 | 1 | 5 | 24,8% Me: 20% · σ: 17,4% · Mo: -% | 663 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 186 | 88,4% Me: 93% · σ: 13,2% · Mo: 95% | 669 | 4 | 136 | 84,6% Me: 90% · σ: 16,4% · Mo: 93% | 997 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 145 | 78,6% Me: 83% · σ: 16,8% · Mo: 83% | 609 | 2 | 102 | 76,1% Me: 81% · σ: 16,9% · Mo: 87% | 775 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 186 | 89,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 590 | 2 | 136 | 83,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1224 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 187 | 71,4% Me: 72% · σ: 12,8% · Mo: 70% | 309 | 2 | 136 | 56,8% Me: 57% · σ: 14,4% · Mo: 48% | 1821 | 7 |
| język polski ustny (M) | 187 | 64,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2396 | 6 | 136 | 62,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2550 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 187 | 71,6% Me: 72% · σ: 19,1% · Mo: 64% | 635 | 1 | 136 | 68,4% Me: 69% · σ: 20,3% · Mo: 96% | 804 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 65 | 44,0% Me: 46% · σ: 26,5% · Mo: 60% | 506 | 1 | 63 | 20,4% Me: 12% · σ: 21,0% · Mo: 2% | 1365 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.JANA SMOLENIA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,3%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.JANA SMOLENIA wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 6 w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.JANA SMOLENIA | TECHNIKUM NR 6 | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 57,9% | 24,8% | 33,1 pkt proc. |
| matematyka | 44,0% | 20,4% | 23,6 pkt proc. |
| język polski | 71,4% | 56,8% | 14,6 pkt proc. |
| język angielski | 89,3% | 83,3% | 5,9 pkt proc. |
| język angielski | 88,4% | 84,6% | 3,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 13 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.