Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE czy ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTALCĄCE DLA DOROSŁYCH W BYTOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Bytów | Zdawalność: 30,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 169 | 87,0% Me: 93% · σ: 15,9% · Mo: 100% | 790 | 1 | 25 | 42,7% Me: 38% · σ: 26,9% · Mo: 13% | 4387 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 150 | 75,8% Me: 80% · σ: 20,0% · Mo: 98% | 802 | 1 | 25 | 24,8% Me: 15% · σ: 24,2% · Mo: 10% | 4169 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 168 | 79,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1697 | 1 | 22 | 48% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4405 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 173 | 68,5% Me: 68% · σ: 16,1% · Mo: 67% | 543 | 1 | 25 | 35,6% Me: 42% · σ: 19,5% · Mo: 42% | 4088 | 5 |
| język polski ustny (M) | 172 | 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1744 | 1 | 23 | 40,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4413 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 173 | 67,0% Me: 70% · σ: 23,2% · Mo: 82% | 883 | 1 | 25 | 28,5% Me: 22% · σ: 16,5% · Mo: 12% | 3986 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (94,2% vs 30,4%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 6, a ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTALCĄCE DLA DOROSŁYCH W BYTOWIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTALCĄCE DLA DOROSŁYCH W BYTOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 75,8% | 24,8% | 51,0 pkt proc. |
| język angielski | 87,0% | 42,7% | 44,3 pkt proc. |
| matematyka | 67,0% | 28,5% | 38,5 pkt proc. |
| język polski | 68,5% | 35,6% | 32,9 pkt proc. |
| język angielski | 79,3% | 48% | 31,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 63,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 51,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 150 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.