Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYTOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 23586)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

📍 Bytów | Zdawalność: 94,2%

SZKOŁA B (RSPO: 127204)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYTOWIE

📍 Bytów | Zdawalność: 25%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 50 36,3% 🏆 Me: 33% · σ: 20,0% · Mo: 33% 977 1 8 11,5% Me: 11% · σ: 3,0% · Mo: 15% 2357 3
geografia poziom rozszerzony (M) 64 33,9% 🏆 Me: 27,5% · σ: 17,1% · Mo: 25% 1427 1 9 17,6% Me: 15% · σ: 10,1% · Mo: 10% 2807 4
język angielski poziom podstawowy (M) 169 87,0% 🏆 Me: 93% · σ: 15,9% · Mo: 100% 790 1 30 57% Me: 63,5% · σ: 26,8% · Mo: 30% 3754 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 150 75,8% 🏆 Me: 80% · σ: 20,0% · Mo: 98% 802 1 23 37,7% Me: 28% · σ: 25,3% · Mo: 25% 3971 4
język angielski ustny (M) 168 79,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1697 1 29 56,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4074 4
język polski poziom podstawowy (M) 173 68,5% 🏆 Me: 68% · σ: 16,1% · Mo: 67% 543 1 32 41,2% Me: 38% · σ: 15,8% · Mo: 33% 3722 4
język polski ustny (M) 172 69,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1744 1 31 52,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3778 4
matematyka poziom podstawowy (M) 173 67,0% 🏆 Me: 70% · σ: 23,2% · Mo: 82% 883 1 32 22,4% Me: 18% · σ: 13,9% · Mo: 16% 4296 5
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 9 32,2% 🏆 Me: 28% · σ: 15,9% · Mo: 28% 722 1 7 14,3% Me: 8% · σ: 13,7% · Mo: 6% 976 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (94,2% vs 25%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 9, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYTOWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYTOWIE Różnica
matematyka 67,0% 22,4% 44,6 pkt proc.
język angielski 75,8% 37,7% 38,1 pkt proc.
język angielski 87,0% 57% 30,0 pkt proc.
język polski 68,5% 41,2% 27,3 pkt proc.
biologia 36,3% 11,5% 24,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 69,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 44,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 173 osób w szkole A i 32 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.