Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W WEJHEROWIE vs TECHNIKUM NR 1 IM. BOHATERSKIEJ ZAŁOGI ORP "ORZEŁ" W WEJHEROWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 23579)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W WEJHEROWIE

📍 Wejherowo | Zdawalność: 99,6%

SZKOŁA B (RSPO: 12739)

TECHNIKUM NR 1 IM. BOHATERSKIEJ ZAŁOGI ORP "ORZEŁ" W WEJHEROWIE

📍 Wejherowo | Zdawalność: 96,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 71 46,6% 🏆 Me: 47% · σ: 18,6% · Mo: 30% 603 1 5 36% Me: 20% · σ: 29,4% · Mo: -% 987 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 43 43,5% 🏆 Me: 45% · σ: 20,0% · Mo: 60% 373 1 22 24,5% Me: 14% · σ: 23,6% · Mo: 8% 666 2
geografia poziom rozszerzony (M) 74 51,8% 🏆 Me: 53% · σ: 19,5% · Mo: 22% 546 1 16 40% Me: 38,5% · σ: 20,0% · Mo: 23% 1038 2
język angielski poziom podstawowy (M) 251 90,6% 🏆 Me: 95% · σ: 11,2% · Mo: 98% 476 1 114 82,0% Me: 88% · σ: 18,0% · Mo: 95% 1245 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 196 79,6% 🏆 Me: 87% · σ: 18,3% · Mo: 97% 528 1 92 71,6% Me: 79% · σ: 24,0% · Mo: 93% 1182 2
język angielski ustny (M) 251 86,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 827 1 114 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1817 2
język polski poziom podstawowy (M) 253 69,1% 🏆 Me: 70% · σ: 12,5% · Mo: 63% 494 1 114 59,4% Me: 60% · σ: 15,0% · Mo: 63% 1462 3
język polski ustny (M) 253 77,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 876 1 114 71,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1488 3
matematyka poziom podstawowy (M) 253 75,5% 🏆 Me: 78% · σ: 18,5% · Mo: 96% 437 1 114 72,2% Me: 74% · σ: 18,0% · Mo: 82% 594 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 125 42,7% 🏆 Me: 44% · σ: 23,7% · Mo: 58% 544 1 59 25,7% Me: 22% · σ: 22,6% · Mo: 0% 1128 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W WEJHEROWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 96,5%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W WEJHEROWIE wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 1 IM. BOHATERSKIEJ ZAŁOGI ORP "ORZEŁ" W WEJHEROWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W WEJHEROWIE TECHNIKUM NR 1 IM. BOHATERSKIEJ ZAŁOGI ORP "ORZEŁ" W WEJHEROWIE Różnica
fizyka 43,5% 24,5% 19,0 pkt proc.
matematyka 42,7% 25,7% 17,0 pkt proc.
geografia 51,8% 40% 11,8 pkt proc.
biologia 46,6% 36% 10,6 pkt proc.
język polski 69,1% 59,4% 9,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 22 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.