Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W WEJHEROWIE czy III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W WEJHEROWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Wejherowo | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 71 | 46,6% Me: 47% · σ: 18,6% · Mo: 30% | 603 | 1 | 22 | 20,5% Me: 19% · σ: 7,9% · Mo: 13% | 1793 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 74 | 51,8% Me: 53% · σ: 19,5% · Mo: 22% | 546 | 1 | 23 | 26,4% Me: 22% · σ: 12,9% · Mo: 18% | 2103 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 251 | 90,6% Me: 95% · σ: 11,2% · Mo: 98% | 476 | 1 | 51 | 68,4% Me: 72% · σ: 24,6% · Mo: 68% | 2677 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 196 | 79,6% Me: 87% · σ: 18,3% · Mo: 97% | 528 | 1 | 37 | 56,8% Me: 58% · σ: 21,4% · Mo: 33% | 2713 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 251 | 86,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 827 | 1 | 51 | 63,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3595 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 253 | 69,1% Me: 70% · σ: 12,5% · Mo: 63% | 494 | 1 | 51 | 56,5% Me: 57% · σ: 11,3% · Mo: 50% | 1871 | 4 |
| język polski ustny (M) | 253 | 77,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 876 | 1 | 51 | 65,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2168 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 253 | 75,5% Me: 78% · σ: 18,5% · Mo: 96% | 437 | 1 | 51 | 44,3% Me: 42% · σ: 14,8% · Mo: 40% | 2733 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W WEJHEROWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 86,3%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W WEJHEROWIE wypada lepiej w 8, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W WEJHEROWIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W WEJHEROWIE | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W WEJHEROWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 75,5% | 44,3% | 31,2 pkt proc. |
| biologia | 46,6% | 20,5% | 26,1 pkt proc. |
| geografia | 51,8% | 26,4% | 25,4 pkt proc. |
| język angielski | 86,9% | 63,9% | 23,0 pkt proc. |
| język angielski | 79,6% | 56,8% | 22,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 253 osób w szkole A i 51 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.