Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 IM. GEN. JÓZEFA BEMA W KLUCZBORKU czy TECHNIKUM NR 2 IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W KLUCZBORKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kluczbork | Zdawalność: 97,0%
📍 Kluczbork | Zdawalność: 60%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 66 | 69,9% Me: 76% · σ: 21,8% · Mo: 50% | 2510 | 3 | 35 | 55,1% Me: 45% · σ: 29,0% · Mo: 32% | 3893 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 36 | 60,9% Me: 64% · σ: 24,0% · Mo: 38% | 2262 | 3 | 15 | 47% Me: 55% · σ: 31,7% · Mo: 55% | 3555 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 66 | 70,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2791 | 3 | 35 | 53,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4207 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 66 | 58,8% Me: 61% · σ: 15,4% · Mo: 68% | 1534 | 3 | 40 | 39,1% Me: 42% · σ: 17,5% · Mo: 42% | 3865 | 6 |
| język polski ustny (M) | 66 | 67,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1959 | 4 | 40 | 55,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3492 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 66 | 61,1% Me: 60% · σ: 18,4% · Mo: 46% | 1213 | 2 | 40 | 38% Me: 34% · σ: 21,3% · Mo: 46% | 3371 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 18 | 14,2% Me: 4% · σ: 20,6% · Mo: 4% | 1741 | 3 | 6 | 7% Me: 2% · σ: 11,4% · Mo: 0% | 2147 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 IM. GEN. JÓZEFA BEMA W KLUCZBORKU ma wyższą zdawalność ogólną (97,0% vs 60%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 IM. GEN. JÓZEFA BEMA W KLUCZBORKU wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 2 IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W KLUCZBORKU w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 IM. GEN. JÓZEFA BEMA W KLUCZBORKU | TECHNIKUM NR 2 IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W KLUCZBORKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 61,1% | 38% | 23,1 pkt proc. |
| język polski | 58,8% | 39,1% | 19,7 pkt proc. |
| język angielski | 70,7% | 53,7% | 17,0 pkt proc. |
| język angielski | 69,9% | 55,1% | 14,7 pkt proc. |
| język angielski | 60,9% | 47% | 13,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 37,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 66 osób w szkole A i 40 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.