Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH czy TECHNIKUM NR 7? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Tarnowskie Góry | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 42 | 50,0% Me: 46,5% · σ: 23,1% · Mo: 30% | 475 | 2 | 6 | 16,8% Me: 15% · σ: 4,1% · Mo: 13% | 2068 | 7 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 57 | 56,2% Me: 57% · σ: 18,3% · Mo: 50% | 399 | 2 | 8 | 39% Me: 42,5% · σ: 20,0% · Mo: -% | 1094 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 172 | 92,3% Me: 95% · σ: 7,1% · Mo: 97% | 325 | 2 | 49 | 86,4% Me: 92% · σ: 13,0% · Mo: 98% | 845 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 106 | 76,3% Me: 78% · σ: 15,6% · Mo: 87% | 762 | 3 | 46 | 73,0% Me: 81% · σ: 20,5% · Mo: 85% | 1050 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 172 | 93,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 245 | 2 | 49 | 91% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 438 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 173 | 68,7% Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 73% | 525 | 2 | 49 | 58,5% Me: 60% · σ: 15,2% · Mo: 57% | 1574 | 8 |
| język polski ustny (M) | 173 | 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1349 | 2 | 49 | 68,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1846 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 173 | 76,0% Me: 78% · σ: 18,1% · Mo: 82% | 421 | 2 | 49 | 50,0% Me: 48% · σ: 16,5% · Mo: 56% | 2140 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 72 | 44,7% Me: 42% · σ: 23,6% · Mo: 10% | 479 | 2 | 5 | 8,8% Me: 6% · σ: 6,9% · Mo: 2% | 2042 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 91,8%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 7 w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH | TECHNIKUM NR 7 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 44,7% | 8,8% | 35,9 pkt proc. |
| biologia | 50,0% | 16,8% | 33,1 pkt proc. |
| matematyka | 76,0% | 50,0% | 25,9 pkt proc. |
| geografia | 56,2% | 39% | 17,2 pkt proc. |
| język polski | 68,7% | 58,5% | 10,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 72 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.