Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH vs TECHNIKUM NR 4. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 23129)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH

📍 Tarnowskie Góry | Zdawalność: 99,4%

SZKOŁA B (RSPO: 23624)

TECHNIKUM NR 4

📍 Tarnowskie Góry | Zdawalność: 84,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 16 47,2% 🏆 Me: 53% · σ: 24,9% · Mo: 15% 316 2 18 12,8% Me: 11% · σ: 6,2% · Mo: 7% 797 4
geografia poziom rozszerzony (M) 57 56,2% 🏆 Me: 57% · σ: 18,3% · Mo: 50% 399 2 15 43,6% Me: 37% · σ: 20,7% · Mo: 28% 867 3
język angielski poziom podstawowy (M) 172 92,3% 🏆 Me: 95% · σ: 7,1% · Mo: 97% 325 2 127 81,0% Me: 85% · σ: 14,5% · Mo: 92% 1330 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 106 76,3% 🏆 Me: 78% · σ: 15,6% · Mo: 87% 762 3 106 69,5% Me: 77% · σ: 22,9% · Mo: 85% 1382 6
język angielski ustny (M) 172 93,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 245 2 126 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1515 7
język polski poziom podstawowy (M) 173 68,7% 🏆 Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 73% 525 2 128 59,1% Me: 59% · σ: 15,2% · Mo: 57% 1500 7
język polski poziom rozszerzony (M) 31 62,5% 🏆 Me: 60% · σ: 19,7% · Mo: 60% 270 2 5 32,6% Me: 37% · σ: 29,6% · Mo: 0% 1435 6
język polski ustny (M) 173 72,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1349 2 127 50,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3917 12
matematyka poziom podstawowy (M) 173 76,0% 🏆 Me: 78% · σ: 18,1% · Mo: 82% 421 2 128 53,1% Me: 52% · σ: 21,4% · Mo: 42% 1850 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 72 44,7% 🏆 Me: 42% · σ: 23,6% · Mo: 10% 479 2 28 26,3% Me: 21% · σ: 21,9% · Mo: 12% 1111 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 84,3%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 4 w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH TECHNIKUM NR 4 Różnica
fizyka 47,2% 12,8% 34,5 pkt proc.
język polski 62,5% 32,6% 29,9 pkt proc.
matematyka 76,0% 53,1% 22,9 pkt proc.
język polski 72,7% 50,5% 22,3 pkt proc.
matematyka 44,7% 26,3% 18,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 18 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.