Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ADAMA MICKIEWICZA W TARNOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Tarnowskie Góry | Zdawalność: 99,4%
📍 Tarnów | Zdawalność: 99,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 42 | 50,0% Me: 46,5% · σ: 23,1% · Mo: 30% | 475 | 2 | 114 | 55,6% Me: 60% · σ: 21,6% · Mo: 62% | 299 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 30 | 49,7% Me: 46,5% · σ: 21,7% · Mo: 38% | 277 | 2 | 82 | 48,2% Me: 49% · σ: 28,2% · Mo: 5% | 306 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 16 | 47,2% Me: 53% · σ: 24,9% · Mo: 15% | 316 | 2 | 40 | 54,2% Me: 55% · σ: 23,4% · Mo: 43% | 213 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 57 | 56,2% Me: 57% · σ: 18,3% · Mo: 50% | 399 | 2 | 50 | 60,5% Me: 63% · σ: 19,2% · Mo: 35% | 289 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 12 | 67,8% Me: 72% · σ: 16,7% · Mo: 60% | 124 | 1 | 13 | 58,5% Me: 50% · σ: 23,2% · Mo: 32% | 307 | 4 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 49 | 74,6% Me: 77% · σ: 10,8% · Mo: 72% | 278 | 2 | 13 | 78,7% Me: 80% · σ: 6,8% · Mo: 82% | 182 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 172 | 92,3% Me: 95% · σ: 7,1% · Mo: 97% | 325 | 2 | 298 | 91,1% Me: 95% · σ: 11,2% · Mo: 97% | 427 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 106 | 76,3% Me: 78% · σ: 15,6% · Mo: 87% | 762 | 3 | 259 | 82,4% Me: 90% · σ: 16,6% · Mo: 97% | 358 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 172 | 93,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 245 | 2 | 298 | 92,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 301 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 173 | 68,7% Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 73% | 525 | 2 | 300 | 77,6% Me: 80% · σ: 12,7% · Mo: 80% | 62 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 31 | 62,5% Me: 60% · σ: 19,7% · Mo: 60% | 270 | 2 | 76 | 43,2% Me: 41,5% · σ: 25,7% · Mo: 0% | 976 | 7 |
| język polski ustny (M) | 173 | 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1349 | 2 | 300 | 81,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 572 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 173 | 76,0% Me: 78% · σ: 18,1% · Mo: 82% | 421 | 2 | 300 | 80,8% Me: 86% · σ: 18,9% · Mo: 100% | 249 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 72 | 44,7% Me: 42% · σ: 23,6% · Mo: 10% | 479 | 2 | 204 | 51,5% Me: 53% · σ: 23,8% · Mo: 56% | 295 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 17 | 72,5% Me: 76% · σ: 16,2% · Mo: 46% | 77 | 1 | 16 | 61% Me: 68% · σ: 25,2% · Mo: 82% | 204 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ADAMA MICKIEWICZA W TARNOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,7% vs 99,4%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH wypada lepiej w 6, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ADAMA MICKIEWICZA W TARNOWIE w 9.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ADAMA MICKIEWICZA W TARNOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 62,5% | 43,2% | 19,3 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 72,5% | 61% | 11,5 pkt proc. |
| historia | 67,8% | 58,5% | 9,3 pkt proc. |
| język polski | 68,7% | 77,6% | 8,9 pkt proc. |
| język polski | 72,7% | 81,1% | 8,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 31 osób w szkole A i 76 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.