Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W SALEZJAŃSKIM OŚRODKU SZKOLNO - WYCHOWAWCZYM W TARNOWSKICH GÓRACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 23129)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH

📍 Tarnowskie Góry | Zdawalność: 99,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 42 50,0% 🏆 Me: 46,5% · σ: 23,1% · Mo: 30% 475 2 15 46,5% Me: 55% · σ: 18,7% · Mo: 20% 608 3
chemia poziom rozszerzony (M) 30 49,7% 🏆 Me: 46,5% · σ: 21,7% · Mo: 38% 277 2 11 22,3% Me: 20% · σ: 14,0% · Mo: -% 966 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 16 47,2% 🏆 Me: 53% · σ: 24,9% · Mo: 15% 316 2 5 19,8% Me: 17% · σ: 7,8% · Mo: -% 715 3
język angielski poziom podstawowy (M) 172 92,3% 🏆 Me: 95% · σ: 7,1% · Mo: 97% 325 2 44 86,8% Me: 92% · σ: 14,3% · Mo: 90% 813 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 106 76,3% 🏆 Me: 78% · σ: 15,6% · Mo: 87% 762 3 37 75,3% Me: 80% · σ: 18,4% · Mo: 47% 848 4
język angielski ustny (M) 172 93,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 245 2 44 89,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 546 5
język polski poziom podstawowy (M) 173 68,7% 🏆 Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 73% 525 2 44 61,7% Me: 62% · σ: 11,1% · Mo: 53% 1202 4
język polski poziom rozszerzony (M) 31 62,5% 🏆 Me: 60% · σ: 19,7% · Mo: 60% 270 2 16 48,9% Me: 51% · σ: 15,3% · Mo: 49% 735 3
język polski ustny (M) 173 72,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1349 2 44 65,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2232 6
matematyka poziom podstawowy (M) 173 76,0% 🏆 Me: 78% · σ: 18,1% · Mo: 82% 421 2 44 64,4% Me: 64% · σ: 20,6% · Mo: 54% 1043 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 72 44,7% 🏆 Me: 42% · σ: 23,6% · Mo: 10% 479 2 9 38,7% Me: 36% · σ: 20,3% · Mo: -% 667 3
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 17 72,5% 🏆 Me: 76% · σ: 16,2% · Mo: 46% 77 1 6 30,7% Me: 24% · σ: 15,1% · Mo: 18% 747 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 95,5%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH wypada lepiej w 12, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W SALEZJAŃSKIM OŚRODKU SZKOLNO - WYCHOWAWCZYM W TARNOWSKICH GÓRACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W SALEZJAŃSKIM OŚRODKU SZKOLNO - WYCHOWAWCZYM W TARNOWSKICH GÓRACH Różnica
wiedza o społeczeństwie 72,5% 30,7% 41,8 pkt proc.
fizyka 47,2% 19,8% 27,4 pkt proc.
chemia 49,7% 22,3% 27,4 pkt proc.
język polski 62,5% 48,9% 13,6 pkt proc.
matematyka 76,0% 64,4% 11,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 41,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.