Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA i TECHNIKUM NR 3 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Tychy | Zdawalność: 99,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 16 | 54,9% Me: 58% · σ: 17,7% · Mo: 42% | 444 | 2 | 8 | 23,9% Me: 23% · σ: 8,6% · Mo: 23% | 2359 | 6 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 14,7% Me: 8% · σ: 14,1% · Mo: 8% | 546 | 2 | 17 | 26,8% Me: 22% · σ: 15,7% · Mo: 12% | 438 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 117 | 91,8% Me: 95% · σ: 10,3% · Mo: 98% | 360 | 2 | 116 | 82,6% Me: 88% · σ: 15,6% · Mo: 95% | 1191 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 86 | 76,3% Me: 80% · σ: 18,0% · Mo: 88% | 765 | 2 | 98 | 68,4% Me: 74% · σ: 24,2% · Mo: 83% | 1502 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 117 | 79,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1710 | 5 | 115 | 81,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1453 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 117 | 70,3% Me: 70% · σ: 11,4% · Mo: 70% | 405 | 2 | 117 | 50,3% Me: 52% · σ: 18,2% · Mo: 45% | 2672 | 12 |
| język polski ustny (M) | 117 | 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 446 | 5 | 116 | 66,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2161 | 12 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 117 | 72,0% Me: 72% · σ: 19,2% · Mo: 86% | 609 | 2 | 117 | 60,8% Me: 60% · σ: 21,8% · Mo: 68% | 1231 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 54 | 34,9% Me: 35% · σ: 22,7% · Mo: 36% | 787 | 2 | 54 | 16,9% Me: 12% · σ: 17,6% · Mo: 2% | 1560 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 90,5%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 3 w 2.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA | TECHNIKUM NR 3 | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 54,9% | 23,9% | 31,1 pkt proc. |
| język polski | 70,3% | 50,3% | 20,0 pkt proc. |
| matematyka | 34,9% | 16,9% | 18,0 pkt proc. |
| język polski | 82,7% | 66,0% | 16,7 pkt proc. |
| informatyka | 14,7% | 26,8% | 12,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.