Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. LEONA KRUCZKOWSKIEGO czy TECHNIKUM NR 3? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Tychy | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 15 | 59,9% Me: 58% · σ: 19,1% · Mo: 50% | 299 | 1 | 8 | 23,9% Me: 23% · σ: 8,6% · Mo: 23% | 2359 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 189 | 93,9% Me: 95% · σ: 6,5% · Mo: 98% | 218 | 1 | 116 | 82,6% Me: 88% · σ: 15,6% · Mo: 95% | 1191 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 163 | 81,6% Me: 85% · σ: 13,8% · Mo: 95% | 403 | 1 | 98 | 68,4% Me: 74% · σ: 24,2% · Mo: 83% | 1502 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 189 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1061 | 3 | 115 | 81,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1453 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 189 | 71,1% Me: 72% · σ: 11,3% · Mo: 70% | 329 | 1 | 117 | 50,3% Me: 52% · σ: 18,2% · Mo: 45% | 2672 | 12 |
| język polski ustny (M) | 189 | 87,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 170 | 1 | 116 | 66,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2161 | 12 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 189 | 80,9% Me: 86% · σ: 17,0% · Mo: 98% | 236 | 1 | 117 | 60,8% Me: 60% · σ: 21,8% · Mo: 68% | 1231 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 109 | 47,4% Me: 48% · σ: 24,0% · Mo: 64% | 401 | 1 | 54 | 16,9% Me: 12% · σ: 17,6% · Mo: 2% | 1560 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. LEONA KRUCZKOWSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 90,5%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. LEONA KRUCZKOWSKIEGO wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 3 w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. LEONA KRUCZKOWSKIEGO | TECHNIKUM NR 3 | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 59,9% | 23,9% | 36,1 pkt proc. |
| matematyka | 47,4% | 16,9% | 30,6 pkt proc. |
| język polski | 87,7% | 66,0% | 21,7 pkt proc. |
| język polski | 71,1% | 50,3% | 20,8 pkt proc. |
| matematyka | 80,9% | 60,8% | 20,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 8 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.