Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. LEONA KRUCZKOWSKIEGO czy TECHNIKUM NR 1? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Tychy | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 69 | 58,5% Me: 57,5% · σ: 18,8% · Mo: 55% | 241 | 1 | 6 | 27,7% Me: 24% · σ: 14,6% · Mo: -% | 1359 | 6 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 37 | 49,3% Me: 53% · σ: 24,5% · Mo: 62% | 284 | 1 | 8 | 24,2% Me: 20% · σ: 15,6% · Mo: 33% | 915 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 189 | 93,9% Me: 95% · σ: 6,5% · Mo: 98% | 218 | 1 | 29 | 68,2% Me: 75% · σ: 24,7% · Mo: 78% | 2699 | 13 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 163 | 81,6% Me: 85% · σ: 13,8% · Mo: 95% | 403 | 1 | 15 | 51,5% Me: 45% · σ: 25,4% · Mo: 32% | 3227 | 12 |
| język angielski ustny (M) | 189 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1061 | 3 | 29 | 66,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3317 | 13 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 189 | 71,1% Me: 72% · σ: 11,3% · Mo: 70% | 329 | 1 | 29 | 61,9% Me: 62% · σ: 17,3% · Mo: 48% | 1177 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 37 | 48,3% Me: 51% · σ: 25,2% · Mo: 14% | 756 | 1 | 6 | 15,3% Me: 0% · σ: 24,6% · Mo: 0% | 2009 | 6 |
| język polski ustny (M) | 189 | 87,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 170 | 1 | 29 | 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1478 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 189 | 80,9% Me: 86% · σ: 17,0% · Mo: 98% | 236 | 1 | 29 | 45,0% Me: 44% · σ: 22,3% · Mo: 54% | 2652 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. LEONA KRUCZKOWSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 75,9%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. LEONA KRUCZKOWSKIEGO wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. LEONA KRUCZKOWSKIEGO | TECHNIKUM NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 80,9% | 45,0% | 35,9 pkt proc. |
| język polski | 48,3% | 15,3% | 33,0 pkt proc. |
| biologia | 58,5% | 27,7% | 30,8 pkt proc. |
| język angielski | 81,6% | 51,5% | 30,0 pkt proc. |
| język angielski | 93,9% | 68,2% | 25,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 24,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 189 osób w szkole A i 29 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.